Najlepsze brzytwy do golenia: Ranking

Brzytwa do golenia to najstarszy typ maszynki do golenia. Archeolodzy odkryli niebezpieczną brzytwę ze starożytnego Rzymu. A wcześniej Sapiens golił się za pomocą zaostrzonych kości i zębów dużych zwierząt. Około połowy XX wieku można prześledzić zmianę w wyborze brzytew: “bezpieczna” maszynka w kształcie litery T całkowicie wyparła “niebezpieczeństwo”. Doszło nawet do tego, że zakazano używania maszynek do golenia w salonach. Obecnie golenie prostą brzytwą jest wybierane przez estetów i hedonistów, którzy czerpią przyjemność z samego aktu golenia.

Najlepsze brzytwy do golenia: Ranking Top 3

Oferujemy 3 najlepsze maszynki do golenia. To narzędzia, które mają najlepsze recenzje wśród kupujących, a także są polecane przez popularnych fryzjerów.

Dovo Solingen

Niebezpieczna brzytwa do golenia Dovo wykonana z wysokiej jakości niemieckiego materiału, dobry wybór dla mężczyzn, którzy kochają proces golenia. Prosty i łatwy w użyciu. Materiałem, z którego wykonano ostrze jest stal węglowa, która wyróżnia się trwałością.

Odlewana konstrukcja głowni i ostrza jest w połowie pusta, z wygrawerowanym wizerunkiem logo firmy przy mocowaniu do rękojeści, oraz napisem „Solingen Best Quality”, a przy mocowaniu brzytwy do oprawy jest znak marki Dovo Solingen oraz informacja Made In Germany.. Zaokrąglony kształt ostrza zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Standardowy kształt, lekko chropowata rękojeść jest gładko obrobiona, wykonana z mahoniu, przyjemna w dotyku. Dobry prezent dla mężczyzny.

Men Rock

Brzytwa do golenia Men Rock Shavette Straight Razor to niebezpieczna brzytwa do golenia z wymiennymi ostrzami, chavette. Shavette różni się od klasycznej maszynki do golenia tym, że do golenia używa się zwykłej, standardowej żyletki, której połówkę wkłada się do specjalnego uchwytu. Rękojeść wykonana jest z wysokiej jakości czarnego tworzywa sztucznego. Metalowy trzonek i uchwyt z wygrawerowanym laserowo logo marki. Jest idealna dla tych, którzy chcą używać jej do profesjonalnego golenia, jak również dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w stylizacji z użyciem maszynki do golenia bliskiego kontaktu.

Długość maszynki wynosi 22 centymetry po całkowitym otwarciu, w zestawie znajduje się 5 ostrzy oraz instrukcja obsługi. Zapakowane w piękne pudełko. Niebezpieczna brzytwa marki Men Rock jest idealna dla tych, którzy chcą powrócić do tradycyjnego golenia, ale nie lubią niewygody związanej z ostrzeniem ostrza za pomocą procy. Chavetta łączy precyzję i jakość golenia niebezpiecznej maszynki z wygodą maszynki jednorazowej, której konstrukcja umożliwia łatwą wymianę ostrzy na rączce poprzez włożenie nowych ostrzy do uchwytu.

The Bluebeards Revenge

Bluebeards Revenge Cut-Throat to niebezpieczna brzytwa do golenia z wymiennymi ostrzami, chavetta. Chavetta różni się od klasycznej maszynki do golenia tym, że do golenia używa się standardowej żyletki, której połówkę wkłada się do specjalnego uchwytu. Rękojeść z naniesionym logo The Bluebeards Revenge wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze niebieskim. Logo jest wygrawerowane laserowo na metalowym uchwycie w kształcie czaszki. To świetne akcesorium dla tych, którzy chcą się profesjonalnie ogolić, ale także dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w stylizacji z użyciem maszynki ze skalpelem. Mierzący 22 centymetry długości po całkowitym rozłożeniu, jest dostarczany w wygodnym opakowaniu.

Rodzaje niebezpiecznych brzytw do golenia

  1. Klinowata brzytwa- standardowa powszechna opcja.
  2. Shavet / shavetka to rodzaj hybrydy z maszyną w kształcie litery T: w kształcie jest to osnowa, ale ostrza są wymienne.
  3. Przerzedzająca brzytwa – uniwersalne urządzenie do modelowania fryzur, korygowania kształtu brody i wąsów.
  4. Z grzebieniem – praktyczny dodatek do zestawu prawdziwego mistrza fryzjerstwa.

Również ci, którzy chcą kupić niebezpieczną brzytwę do golenia, powinni zwrócić uwagę na kształt płótna. Jest prosty, zakrzywiony w kształcie półksiężyca, klinowaty (szerokość zwiększa się w miarę zbliżania się do podstawy) i zwężony. Ta ostatnia opcja, mniej traumatyczna, jest zalecana dla początkujących. Profesjonaliści wybierają formę bezpośrednią – najbardziej niebezpieczną i najpopularniejszą.


Jak wybrać materiał niebezpiecznej brzytwy do golenia?

Brzytwy do golenia ma takie materiały używane w produkcji:

  • Stal węglowa,
  • Stal nierdzewna,
  • Akryl,
  • Drzewo,
  • Krzem.

Każda marka ma swoje własne preferencje, więc istnieje wiele rodzajów produktów. Zwykle niebezpieczna brzytwa do golenia wykonana jest ze stali węglowej, rzadziej ze stali nierdzewnej, co gwarantuje wysoką jakość, wytrzymałość, niezawodność. Modele akrylowe i silikonowe nie są gorsze dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii produkcji. Niektórzy nawet przewyższają, różniąc się jasnością, różnorodnością kolorów i odcieni. Najdroższe są ekskluzywne narzędzia z rękojeścią ze stali damasceńskiej, kości zwierzęce, cenne gatunki drewna. Wybór materiału zależy od gustu i osobistych preferencji.

Zalety niebezpiecznej brzytwy w stosunku do innych narzędzi do golenia

Przy pewnych umiejętnościach, proces golenia staje się prosty i szybki. Jeden ruch wystarczy, aby długie ostrze przetworzyło dużą powierzchnię skóry. I jeden dotyk, aby pozbyć się włosów dzięki doskonałej ostrości.

Ponadto żadne inne narzędzie do golenia nie gwarantuje tak świetnego efektu. Dobrze dopracowana niebezpieczna brzytwa do golenia pozwala w ciągu kilku minut uzyskać nieskazitelną gładkość, nawet na brodzie i szyi.

Z łatwością radzi sobie z grubymi, sztywnymi, wrastającymi włoskami, które rosną gęsto. Jednocześnie nie podrażnia skóry, ponieważ nie przechodzi ponownie przez te same obszary.


Wśród głównych zalet niebezpiecznej brzytwy do golenia – prestiż i trwałość. Żadna maszyna, nawet oryginalna i droga, nie może się równać z odczuciami, jakie dają jej właścicielom to luksusowe narzędzie. A także z żywotnością – ekskluzywne modele mogą być odziedziczone.

Opieka i Technologia

Ponieważ w bezpiecznej brzytwie do golenia nie ma wymiennych ostrzy, przed jej zakupem, a tym bardziej przed użyciem, należy nauczyć się, jak prawidłowo ją naostrzyć. Nie nauczysz się, jak ją naostrzyć, czytając artykuł lub instrukcję w Internecie. Warto obejrzeć lekcję wideo od profesjonalistów w swojej dziedzinie i być bardzo dokładnym w tym procesie. Odpowiednio naostrzona brzytwa ścina włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, nie pozostawiając podrażnień i stwarzając wrażenie wolniejszego wzrostu włosów po zabiegu. Brzytwa do golenia nadaje się do każdej długości włosów. Ponownie, zaostrzona jak ostrze, może ściąć za jednym zamachem dowolną ilość włosów o dowolnej długości, zmieniając doświadczonego brodacza w dżentelmena o lśniących policzkach


Przed, w trakcie lub po goleniu nigdy nie dotykaj ostrza palcami ani nie sprawdzaj ostrości na skórze, papierze, tkaninie itp. Nie zaleca się przechowywania brzytwy w miejscu dostępnym dla dzieci i zwierząt, i nie powinno być mokre, a nie dobrze wytarte ostrza będą korodować, co dosłownie natychmiast doprowadzi do utylizacji narzędzia. Jeśli technika ostrzenia nie jest prawidłowa, krawędź (ostrze) szybko się ścieńczy i popada w ruinę. Przy ostrzeniu brzytwy należy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy wiedzą, jak używać specjalnych kamieni do ostrzenia.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia