Najlepszy pędzel do golenia: Ranking

Pędzel do golenia to męski akcesorium służący do ubijania i nakładania piany w procesie golenia.

Teraz modne jest noszenie brody, jednak wielu mężczyzn pozostaje wiernymi fanami gładko ogolonej twarzy. I choć dziś jest wiele sposobów na usunięcie nadmiaru roślinności trymerami i golarkami elektrycznymi, to klasyczna metoda z użyciem brzytwy nie rezygnuje ze swoich pozycji. W takim przypadku nie można obejść się bez pędzla do golenia – niezbędnego akcesorium w pielęgnacji osobistej u mężczyzn. Wydaje się, jaka może być trudność przy wyborze pędzla do golenia?

Wiele zależy od tego środka wspomagającego golenie, a mianowicie spienianie. Oczywiście można łatwo kupić specjalne roztwory mydła w cylindrach, do których nie potrzebujesz pędzla. Ale żaden taki produkt nie da tak grubej i gęstej piany, jaką uzyskuje się przez elementarne ubijanie mydła pędzlem do golenia. Pianka utrzymuje się znacznie dłużej, a ponadto zapobiega wysuszaniu i podrażnieniom skóry. Dodatkowo znacznie skuteczniej zmiękcza włosy. W tym przypadku maszyna ślizga się z niezwykłą łatwością, usuwając nawet najmniejsze włosie.

Zastosowanie pędzela do golenia

Z pomadki i specjalnego kremu lub kremu do golenia tworzy się gęsta i jednorodna piana, która pomaga chronić skórę przed otarciami, dezintegruje i podniesie włosy, usunie martwe komórki z powierzchni naskórka. Pianę tworzy się poprzez zawijanie namoczonej w wodzie piany na dawcy, bezpośrednio na skórze lub w specjalnej misce.

Najlepszy pędzel do golenia: Ranking Top 3

Szukasz najlepszy pędzel do golenia? Wtedy nasza 3 najwyższa ocena pomoże Ci w tym. Zebraliśmy produkty od popularnych producentów, które są polecane zarówno przez profesjonalnych fryzjerów, jak i internautów.

Captain Fawcett Super Badger

Pędzel do golenia wykonany z jednej z najwyższych klas włosia borsuka Super Badger. Charakteryzuje się miękkim elastycznym włosiem gwarantującym komfortowe i przyjemne golenie. Włosie o średnicy 50 mm zapewnia masaż skóry podczas pielęgnacji zarostu i ułatwi wytwarzanie gęstej piany. Pędzel jest wzorowany na modelu z którym nie rozstawał się Captain Fawcett w swych podróżach w epoce edwardiańskiej.

Pędzel do golenia są wykonywane ręcznie. Tworzy obfitą, bogatą, gęstą pianę. Trzonek pędzla to imitacja kości słoniowej z chromowanym kołnierzem i podstawą.

Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii.

Kent Infinity

Uchwyt Kent Infinity 4 jest wykonany z wytrzymałego i odpornego na działanie czynników zewnętrznych akrylu, a jego knot jest wypełniony włóknem syntetycznym Silvertex, dzięki czemu pędzel jest idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają częste wyjazdy służbowe, albo lubią podróżować. Infinity 4 dobrze znosi negatywne działanie wilgoci i nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Kształt pędzle spełnia wszystkie normy ergonomii, dzięki czemu wygodnie leży w dłonie, nie wyślizguje się i zapewnia wysoki poziom manewrowości.

Włosie syntetyczne – miękki, elastyczny i hipoalergiczny materiał, który posiada doskonałe właściwości zatrzymywania wilgoci i ciepła, dzięki czemu proces przygotowania do golenia za pomocą Kent Infinity 4 nie zajmie dużo czasu i będzie łatwy nawet dla początkującego.

Proraso

Znakomity pędzel do golenia włoskiej firmy Proraso. Powstały we współpracy z włoską firmą Omega. Wysoka jakość włosia, grubość, długość i sztywność szczeciny pozwala łatwo rozprowadzić krem do golenia po skórze twarzy. Pędzel jest masywny a srebrna rączka dodaje elegancji.

Pędzel do golenia Proraso jest niezbędny do przygotowania skóry i mostka do golenia. Jest to klucz do czystego i wysokiej jakości golenia, niezależnie od rodzaju maszynki. Bez pędzla nie da się pokonać dobrej, gęstej piany. Pomaga oczyścić skórę, unosi i miażdży włosie, zapewniając gładkie i łatwe golenie, dzięki czemu golenie staje się bardziej komfortowe, wydajne i bezpieczne.

Produkty Proraso łączą w sobie wysoką jakość, wyjątkowy design i łatwość obsługi. Pędzle do golenia Proraso dzięki wysokiej jakości naturalnym włóknom szczeciny są stylowe i trwałe przy prawidłowym użytkowaniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając pędzel do golenia?

Kupując, należy zwrócić uwagę na: materiał pędzla i uchwytu, a także jego blask, wymiary i sztywność.

Materiał pędzla do golenia może być sztuczny lub naturalny. Pierwszy jest odpowiednia np. Dla alergików. Nie jest tajemnicą, że obrane cząsteczki z włosia syntetycznego znacznie łatwiej zmyć, i schnie szybciej.

Jednak mimo wszystkiego sztuczne włókna właśnie ze względu na ich zdolność do zatrzymywania mniejszej ilości wody w przypadku pędzla do golenia to raczej minus niż plus. Rzeczywiście, w przypadku ubijania piany ilość wody ma kluczowe znaczenie.


Naturalne pędzle do golenia wykonane są z włosia borsuka lub końskiego, a także z włosia swini. Podłużone pędzle z włosia borsuka mają najlepsze właściwości, ale bez względu na to, jaki naturalny materiał wybierzesz, najważniejsze jest to, aby wełna była gładka, błyszcząca i dobrze sprężysta. Pędzel do golenia z wysokiej jakości będzie dobrze działał z mydłem. Nie będzie się odklejać i nie będzie się toczyć (według opinii jest to najczęstszy i irytujący moment). Nawiasem mówiąc, pędzel z puszystym wlosiem ma więcej zalet – dzięki niemu proces ubijania zajmie mniej czasu, a obszar obejmuje duży.

Uchwyt pędzla do golenia może być wykonany z drewna, metalu, plastiku, a jeśli nie boisz się ceny, możesz kupić produkt z trzonkiem z kości słoniowej lub egzotyczną skorupą zwierzęcia. Najpopularniejsze są drewniane i plastikowe pędzle do golenia, częściowo ze względu na ich powszechne rozpowszechnienie, taniość i wygodę.

Ogólnie, pędzel do golenia to wspaniała rzecz, która z pewnością przyda się mężczyźnie w osobistej pielęgnacji.

Materiał

Pędzel do golenia produkowany jest z materiałów naturalnych lub syntetycznych w podstawowy sposób wiążący. Często używana jest sierść borsuka, rzadziej dzika. Używane również czasami nawet egzotyczne – na przykład mangusta smugastoshiya.


Koszt pędzlia do golenia zależy głównie od materiału, z którego wykonany jest sam penzlik, z wyjątkiem przypadków z egzotycznymi uchwytami. Najczęściej używane są wnętrzności borsuka i świni. Najcenniejsze są jednak pomadki z łopianu. Często stosuje się syntetyczne nylonowe nap. W przeciwieństwie do włosów naturalnych, ma lepsze właściwości i kosztuje mniej.

Pędzli do golenia mogą mieć różne klasy, ale nie ma jednego oficjalnego standardu, który definiuje jakość narzędzia. Istnieją podstawowe klasyfikacje, których producenci używają do opisania jakości.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia