Po co mężczyznie broda?

Broda i wąsy są cenione przez wielu dżentelmenów. Trudno się dziwić – odpowiednio wystylizowany i pielęgnowany zarost może stać się synonimem męskości, elegancji i indywidualnego stylu. Metroseksualni mężczyźni odeszli do lamusa, a ich miejsce zajęli szorstcy i pewni siebie drwale. Moda na brodę i wąsy ma się doskonale i wiele wskazuje na to, że ten trend będzie się rozwijać – w końcu dla wielu panów to styl życia. …».

Co oznacza mieć brodę?

 • Po pierwsze, to bombowo!

Zarost utożsamiany jest z niezależnością, swobodą i brakiem pokory. Kulturowo to symbol siły i męskości. Dziś, kiedy każdy chce mocno zaznaczyć swoją indywidualność, broda jest jednym ze sposobów, by wyróżnić się z tłumu.

 • Zapuszczają już nie tylko hipsterzy. Do zarostu przekonują się politycy (patrz: Grupiński, Macierewicz), aktorzy (Clooney, Pitt, Affleck, a nawet Gosling, którym jarają się wszystkie laski, a ja nie wiem, czemu), sportowcy (Kubica, Beckham), hipsterzy, ba – nawet metroseksualni modele, którzy do tej pory mieli być gładcy i wymuskani.br>

  • Broda – to pewność siebie,.

  Dziś noszenie brody Bandholz, jest powszechnie akceptowane, a ze strony kobiet uznawane za seksowne i dodające męskości. Na przestrzeni wieków zarost u mężczyzny, zarówno społecznie jak i kulturowo, był różnie postrzegany. Jednak, z perspektywy ewolucyjnej, nieustannie kojarzony jest przez płeć piękną z męstwem.

  • Im więcej zarostu, tym atrakcyjniejszy.h4>

  im więcej go na twarzy, tym atrakcyjniejszy jest mężczyzna. Co dokładnie oznacza atrakcyjniejszy? Taki, który wyłamuje się z zasad powszechnej elegancji, nie przejmuje się panującymi konwensami, jest niezależny, a nawet arogancki poprzez swoje nonszalanckie podejście do czynności golenia. Potwierdza to też aktualny trend, bowiem w przeprowadzonych badaniach w 2013 roku przez „Evolution & Human Behavior” kobiety wskazały, że najseksowniejszym mężczyzną jest ten z około 10 – dniowym zarostem. Posługując się ewolucyjnymi teoriami psychologicznymi można też pokusić się stwierdzenie, że mężczyzna z zarostem czy brodą jest według płci pięknej znacznie lepszym partnerem nie tylko w łóżku – jest w stanie zdecydowanie lepiej zadbać o dom i rodzinę, podobnie jak jego brodaci przodkowie.

  • Poczujesz się szczęśliwszy.

  Broda to atrybut męskości, powagi i siły charakteru. Kilka lub kilkanaście centymetrów zarostu dodaje kilka-kilkanaście lat więcej, niż wynika to z metryki.Zarost jest bardzo modny – dla wielu panów, to będzie istotny argument przy podjęciu decyzji: „tak, zapuszczam!”. Jednak jak powszechnie wiadomo, panowie bardziej niż modą kierują się względami praktycznymi, więc podaję, że najbardziej użytecznym elementem posiadania brody jest fakt, że… odpada codzienne golenie. Niby taka oczywista oczywistość, a dla wielu mężczyzn będzie najbardziej istotnym głosem za zdecydowaniem się na zarost.

   

  Uwolnij swoją męskość

  Broda jest utożsamiania przez kobiety z męskością, to jeden z atrybutów dojrzałości płciowej . Kilkudniowy zarost jest sexy. Broda kojarzy nam się z siłą, testosteronem, mężczyzna wygląda agresywnie i na takiego, który może wystraszyć innych samców. Kobiety widzą w brodaczach współczesnego drwala. - To chyba najczęściej używane przez kobiety określenie, a wiadomo, że drwal to facet silny i zaradny.

  Zapuszczanie brody może objawić pewną słabość, której istnienia nie przeczuwałeś. Otóż może się okazać, że mimo twoich chęci zapuszczanie nie wychodzi. Zarost lichutki i rzadki. Zamiast spodziewanych gęstych kędziorów na licu pojawia się jakaś mizerota. Nie ma to wiele wspólnego z niedostatkiem testosteronu, jednakże męskie ego zaczyna odczuwać niepokój. To jest ten minus – plany były, by demonstrować oblicze stuprocentowego macho, a prawda wyszła na jaw – geny jakby mało męskie. Ale spokojnie. Zapewne jesteś jeszcze zbyt młody, by imponować okazałymi puklami na brodzie.Pora na plus: w przyszłości się to zmieni. Mając lat 30 czy 40, jeśli tylko wtedy jeszcze będziesz chciał, możesz mieć okazały zarost. Przy okazji poćwiczysz cierpliwość: na sukces trzeba poczekać..


  Ile czasu trzeba na wyhodowanie brody?

  Pielęgnacja brody na początkowym etapie jej wzrastania pozwala bowiem na uniknięcie dolegliwości. Na przykład balsam do brody pozwala na zlikwidowanie problemów ze skórą, a przy okazji ułatwia stylizację formującej się brody. nbsp;

  Używanie męskich kosmetyków renomowanych marek , od razu podnosi samoocenę początkujących brodaczy.:

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia