Siwe włosy atakują! TOP 3 sposoby na ukrycie i zatrzymanie siwienia

Odzież, buty, broda/ogolona twarz i włosy wpływają na ogólne postrzeganie nas przez przedstawicielek płci pięknej. Ale pojawienie się siwych włosów może radykalnie zmienić wizerunek mężczyzny w oczach kobiety i dodać kilka dodatkowych lat.


ZDROWE WŁOSY  — GWARANCJA PEWNOŚCI SIEBIE

Udowodniono, że stan włosów (gęstość, połysk, siwe włosy, tłuste włosy) zależy od wielu czynników. Których konkretnie?

 • Genetyka. Tutaj musimy pogodzić się lub być dumnymi z tego, co dała nam nasza matka-natura. Gęste, lśniące, mocne włosy są dziedziczne. Ale nie warto smucić się, ponieważ teraz, dzięki różnym środkom można osiągnąć luksusową fryzurę.
 • ZTŻ. Tak, jeśli będziemy odżywiać się chipsami, piwem i podobnymi niekorzystnymi pokarmami, będzie to miało szkodliwy wpływ na stan włosów. Prawidłowa dieta bezpośrednio wpływa na wygląd nie tylko skóry, ale także włosów.
 • Właściwa pielęgnacja. Niestety nie uda się mieć luksusowej fryzury z jednym tylko szamponem w zestawie środków kosmetycznych. Wasze włosy potrzebują właściwej pielęgnacji: maski, odżywki, toniki, lotiony, balsamy. Włosy męskie również wymagają pielęgnacji. Środki pielęgnujące do tego celu można znaleźć na naszej stronie.


PRZYCZYNY SIWIENIA

Każdy człowiek prędzej czy później spotyka się z problemem takim jak pojawienie się siwych włosów. Taki proces nie zawsze zależy od wieku. Wspomnijcie młodych chłopaków z biura / siłowni / ulicy z pierwszymi siwymi włosami. Mogą pojawić się i w 20, i w 30 lat.

Przyczyny są różne:

 • Genetyka:
  Jeśli u Twojego ojca pojawiły się siwe włosy w określonym wieku, powinieneś oczekiwać na nie w tym czasie i u siebie.
 • Odżywianie:
  Jedzenie, które spożywamy, również znacząco wpływa na kolor włosów. Mikroelementy w niektórych produktach mogą spowolnić ten nieprzyjemny proces, a w innych - przyspieszyć.
 • Sposób i tryb życia:
  Zaburzenia nerwowe, stres, praca w zanieczyszczonym środowisku, szkodliwe nawyki wpływają na pojawienie się siwych włosów. 
 • Gospodarka hormonalna:
  Hormony są ważnymi biologicznie czynnymi substancjami, które mogą również mieć wpływ na siwiznę, zwłaszcza ich nieoczekiwany wzrost.


TRZY SPOSOBY WALKI Z SIWIENIEM

Dzisiaj mężczyźni aktywnie zaczęli maskować taki problem jak siwe włosy. Nie ma w tym nic dziwnego i wstydliwego, ponieważ każdy z nas chce pozostawać młodym i wyglądać atrakcyjnie. Oczywiście niektórym pasuje taki kolor, a inni po prostu nie chcą go ukrywać. Ale jeśli chcecie coś zrobić z tym zjawiskiem, zalecamy przeczytać nasze rady.
1 SPOSÓB: 

DOMOWE SPOSOBY

Istnieje wiele receptur domowych, które pomogą ukryć siwą czuprynę. Wśród nich najprostsze w użyciu i łatwe do przygotowania są formuły na bazie henny, czarnej herbaty / kawy, oleju kokosowego, soku z cytryny, curry, ziemniaków i tym podobnego. Dlatego dla fanów receptur babuni będzie co wybrać :)


2 SPOSÓB:

FARBA

Najbardziej oczywiste rozwiązanie dla wszystkich to farbowanie siwych włosów! Dzięki Bogu żyjemy w nowoczesnym, rozwiniętym społeczeństwie, więc nawet na półkach supermarketu można znaleźć środki do samodzielnej pielęgnacji nie mówiąc już o profesjonalnej pielęgnacji u barbera.

Farbowanie włosów w barbershopach jest najbardziej długotrwałe i kosztowne. Ale wynik jest tego wart. Istnieją również rozwiązania bardziej przystępne cenowo, ale mniej długotrwałe.

 • Tusz do włosów (maskowanie siwizny)
  Istnieje taki środek nie tylko do rzęs, ale także do włosów. Dzięki niemu można łatwo ukryć niezbędne miejsca na głowie. Chociaż posiada znaczną wadę - produkt łatwo zmywa się wodą i za każdym razem konieczne jest powtórzenie tej samej manipulacji maskującej.
 • Specjalne spraye i pudry
  Takie środki doskonale radzą sobie ze swoim zadaniem i wymagają powtórzenia procedury dopiero po umyciu głowy szamponem.
 • Szampon koloryzujący
  To najłatwiejszy sposób do wykorzystania! Warto tylko umyć włosy tym szamponem i voilà! Nie zmyje się tak szybko jak produkty wymienione powyżej. Szampon stosuje się zarówno przy każdym myciu głowy, jak i okresowo. Wszystko zależy od tego, który odcień najbardziej Wam się podoba.

3 SPOSÓB:

ZTŻ І PRAWIDŁOWA PIELĘGNACJA WŁOSÓW

Jeśli genetyka was ominęła, ale wciąż chcecie zatrzymać siwienie włosów, warto zastanowić się nad trybem życia.  

 • Dieta na włosy. Konieczne jest włączenie do swojej diety owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Trzeba także pić dużo wody i jeść korzystną żywność zawierającą witaminy B12, A, C, E. Warto także spożywać w wystarczającej ilości białko, mineralny cynk, żelazo. Biotyna lub witamina H pomaga włosom zachować naturalny kolor i nadaje mu zdrowie. Występuje w ogórkach, migdałach i owsie. Tak więc wszystkie niekochane płatki owsiane trzeba jednak jeść, aby nie stać się siwowłosym dziadkiem.
 • Masaż głowy. Taka regularna procedura stymuluje przepływ krwi do skóry głowy, co ma korzystny wpływ na kondycję włosów. Olejek migdałowy i olej kokosowy przy masażu również nawilża korzenie.
 • Rezygnacja z palenia i niskiej jakości kosmetyki do włosów.

Zgodnie z badaniami palacze są czterokrotnie bardziej narażeni na pojawienie się siwych włosów niż ci, którzy nie palą. Ponadto taki zły nawyk prowadzi do łamliwości włosów i ich utraty. Czy warte są te parę papierosów utraconej fryzury i jej siwego koloru, oczywiście decyduje każdy sam za siebie.

Nowoczesny skład środków zawiera różne substancje chemiczne: siarczany, fosforany, chlor, amoniak. Wysuszają i wyczerpują włosy, a co ważniejsze, zwiększają szansę na pojawienie się siwych włosów. Lepiej zatrzymać swój wybór na bardziej naturalnych produktach, aby podstępne siwe włosy pojawiły się zgodnie z harmonogramem.


CO W TAKIM RAZIE ROBIĆ Z SIWIZNĄ?

 • Nie warto smucić się, jeśli genetyka bierze górę nad włosami. Zawsze można znaleźć rozwiązanie i dobrze wyglądać! Na przykład siwe włosy zawsze można zamienić też w  urok. Wspomnijcie George”a Clooney, Matta Leblana, Bena Aflecka i Richarda Gere’a. Nie wstydzą się siwych włosów, ale są dumni ze swojej srebrzystej fryzury. Ponadto piękno włosów można podkreślić za pomocą środków do stylizacji.
 •  Lub  też w początkowej fazie, kiedy siwych włosów nie tak dużo, można użyć środków od super marki American Crew do maskowania siwych włosów. W linii dla siwych włosów są 4 główne odcienie, więc łatwo jest wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni.Róbcie to, co uważacie za konieczne, najważniejsze, żebyście byli zachwyceni swoim odbiciem w lustrze! 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia