Siwe Włosy Męskie: Jak Ukryć

Czy tylko kobiety mogą chcieć pozbyć się siwych włosów? Mit! Wielu członkom silniejszej płci też nie przeszkadza przywrócenie naturalnego koloru włosów i wyglądanie młodziej. Dlatego powiemy Ci, jak wyglądają i jak zamaskować siwe włosy męskie.

Włosy zawierają komórki zwane melanocytami, których zadaniem jest produkcja pigmentów odpowiedzialnych za kolor. To, jakie pigmenty wytworzy melanina, zależy od zestawu genów, które odziedziczyliśmy przed urodzeniem.

Włosy składają się z keratyny – głównego białka i są barwione pigmentami w takiej czy innej proporcji. Każdy mieszek włosowy otrzymuje pewną ilość melaniny i, w zależności od tego, jest zabarwiony na jeden lub inny naturalny kolor. Z biegiem lat melanocyty obumierają, a włosy tracą kolor, gdy komórki w ogóle nie pozostają – włosy stają się bezbarwne, czyli człowiek staje się siwy.

Szare włosy męskie: Rodzaje

Szare włosy męskie można podzielić na następujące rodzaje:

 • Wczesne siwe włosy. Niepokój współczesnej młodzieży, wielu chłopców zauważa siwe włosy na głowach, gdy osiągną wiek 20 lat lub nawet wcześniej.
 • Wrodzone siwe włosy. Takie siwe włosy są akceptowane przez odchylenie genetyczne i są pokazywane niezwykle rzadko.
 • Kompletne siwe włosy. Częściej występuje u osób starszych, w którym to przypadku cała głowa traci pigment, a włosy stają się bezbarwne.
 • Częściowe. Powstaje efekt koloryzacji, siwe włosy przeplatają się z naturalnym kolorem.
 • Skupiąće. Szare włosy męskie tylko na określonym obszarze głowy.
 • Rozsiane. Na całej głowie występuje równomierne rozłożenie siwych włosów.
 • Szklista szarość. Najbardziej problematyczny typ, tutaj włosów nie da się farbować, ponieważ ich struktura pozostaje taka sama, włosy nie przerzedzają się i nie wypełniają kolorem nic.


Siwe włosy przed 30: Przyczyny

Uważa się, że siwe włosy pojawiają się wcześniej u mężczyzn niż u kobiet. Siwe włosy są spowodowane zaprzestaniem produkcji melaniny, pigmentu decydującego o kolorze włosów i skóry. Średnio po 30 latach ilość siwych włosów rośnie o 10% co 10 lat. Oczywiście nierzadko zdarza się, że mężczyźni szarzeją za 20-25 lat. Rozumiemy powody.

Pierwsze siwe włosy przed 30 u mężczyźn i nieco wcześniej są uważane za poważny powód do dokładnego kompleksowego badania. W takim przypadku musisz zwrócić szczególną uwagę na zdrowie i dobre samopoczucie. We wczesnym i młodym wieku głównymi przyczynami siwizny są:

 1. Naprężenie;
 2. Niedobór witamin i pierwiastków śladowych, w tym miedzi, magnezu, cynku, wapnia;
 3. Niedobór diety i białka;
 4. Genetyka;
 5. Choroby przewodu żołądkowo-jelitowego;
 6. Palenie.

Jak powstrzymać siwienie włosów

Przede wszystkim zadbaj o swoje ciało. Zdrowy sen, prawidłowe odżywianie, ćwiczenia – wszystko to pomaga skutecznie zwalczać stres, a tym samym zapobiega przedwczesnemu starzeniu się i pomaga zwalczać siwe włosy u mężczyzn.


Aby zrekompensować luki w żywieniu, powinno być w pełni zbilansowane menu. Bogate w wapń produkty mleczne, cenne odmiany pszenicy, które zawierają chrom, pestki dyni, jajka, indyka, fasolę, persymony, ryby, czarne porzeczki są bogate w witaminy i minerały. Wołowina, wątroba, podroby są bogate w żelazo i są po prostu niezbędne.

Jeśli twój ojciec i dziadek nie mieli do czynienia z problemem wczesnych siwych włosów, najprawdopodobniej nie jest to dziedziczenie. Warto więc odwiedzić trychologa i terapeutę. Tylko lekarz będzie w stanie określić, czy siwe włosy męskie są związane ze złym odżywianiem i stresem, czy z czymś innym.

Po konsultacji z lekarzem możesz rozważyć przyjmowanie suplementów lub witamin. Trycholog może również zalecić mezoterapię. Zabieg poprawi odżywienie włosów i normalizuje krążenie krwi. Możesz także zwrócić się do profesjonalnego fryzjera, który wie, jak ukryć siwe włosy.

Leczenie wczesnych siwych włosów u mężczyźn

Obecnie leczenie siwych włosów uważa się za niemożliwe, tylko malowanie może pomóc. Jak powstrzymać siwienie włosów? Nie zapomnij: aby mieć zdrowe włosy i skórę głowy, potrzebujesz:

 • dokładne badanie całego organizmu w poszukiwaniu prowokowania siwienia chorób;
 • leczenie problemów sercowo-naczyniowych;
 • leczenie tarczycy;
 • pozbycie się ognisk infekcji;
 • porzucenie ścisłej diety i przejście na dietę kompletną;
 • prowadzenie kursów „odżywiania” witamin i minerałów;
 • staranny dobór kosmetyków pielęgnacyjnych i koloryzujących, aby uniknąć wypadania siwych włosów u mężczyzn;
 • obserwacja przez trychologa i ścisłe przestrzeganie jego zaleceń;
 • leczenie zaburzeń nerwowych i prowadzenie spokojnego trybu życia;
 • zachowanie mikrokrążenia krwi w skórze głowy dzięki ciepłej czapce zimą;
 • inne, w zależności od indywidualnych okoliczności.

Kompleksowe środki pomogą zawiesić lub opóźnić proces szarzenia we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem czynników dziedzicznych.

Naturalne sposoby na siwe włosy

Jak zamaskować siwe włosy? Jeśli nie masz dużo, możesz spróbować tonować je domowymi wywarami.

Wywar z rumianku będzie pasował blondynom. Właściciele rudych i brązowych włosów – wywar z kory dębu lub cebuli. Brązowym włosom i brunetom pomoże spłukać włosy czarną herbatę lub kawą.


Co ważne! Przed użyciem domowych sposobów na siwe włosy upewnij się, że nie masz na nie reakcji alergicznej. Nie nakładaj wywarów do włosów bez testu na niewielki obszar skóry. W przypadku nieprzyjemnych wrażeń (pieczenie, zaczerwienienie, swędzenie) każdy domowy sposob na siwe włosy należy natychmiast zmyć z głowy. Najlepsza strategia przed użyciem jakichkolwiek produktów domowej roboty (w tym receptur tej strony) – skonsultuj się z dermatologiem lub trychologiem.

Jeśli metody domowe Ci nie odpowiadają, spróbuj tonować włosy prostymi pigmentami lub niestabilnymi barwnikami.

Fryzury męskie na siwe włosy

Uważa się, że szare włosy męskie uszlachetniają wizerunek mężczyzny. Ale jeśli dodasz modną fryzurę, otrzymasz bardzo ciekawy, a nawet intrygujący obraz.

Zwróć uwagę, że nie wszystkie fryzury męskie na siwe włosy wyglądają atrakcyjnie i mogą cie starzeć, obnosić wady, a nawet zamieniać się w bajkową postać.

A jednak siwe włosy u mężczyzny wywołują u innych i płci przeciwnej jedynie przyjemne wrażenia, bo kojarzą się z mądrością, sukcesem, solidnością, szacunkiem.


Jeśli na skroniach pojawią się siwe włosy, modna fryzura, na przykład pół-box, pomoże uczynić ją mniej zauważalną.

Ukryć siwe włosy pomogą też eksperymenty ze stylizacją, zwłaszcza z przedziałkiem, staraj się czesać je do tyłu lub na boki (co jest teraz bardzo modne). TIGI Bed Head Manipulator Mat na bazie naturalnego wosku pszczelego pomoże utrwalić stylizację. Produkt zapewni stabilność stylizacji i stylowe matowe wykończenie, a jako dodatkowy bonus ochroni ją przed wilgocią.

Jeśli mężczyzna jest osobą kreatywną lub kocha przyrodę, może wybrać długie włosy. Dzięki tej fryzurze może wyglądać elegancko. Męskie fryzury na długie siwe włosy można stylizować na różne sposoby, dzięki czemu dziś możesz być elegancki, a jutro – podróżnikiem.

Jeśli Twój styl życia wymaga pełnego zatrudnienia, a nie masz czasu na codzienne stylizowanie włosów, możesz wybrać krótkie fryzury. Zwłaszcza, że ​​oni odmładzają wygląd, ale średnia długość włosów jest dozwolona w bardziej dojrzałym wieku, czyli powyżej 50 lat. Lub zrobienie tego w młodszym wieku grozi dodaniem dekady.

Klasyczna fryzura na siwe włosy – zawsze atrakcyjna dla mężczyzn. Ale tutaj ważne jest, czy twoje włosy wytrzymają taką formę? Ogólnie rzecz biorąc, ta stylizacja dobrze się trzyma i wygląda na miękkich i potulnych włosach. Przy sztywnych włosach będzie ci trudniej. Jeśli jesteś dumny ze swoich włosów, możesz zdecydować się na dowolne skomplikowane fryzury. Możesz to zrobić!


Obecnie trend to broda i lekkie nieogolenie. Najważniejsze jest to, że w połączeniu z fryzurą i ogólnie twoim wizerunkiem wszystko wygląda schludnie i zadbane. Najczęściej odwiedzaj fryzjera, używaj trymerów i wysokiej jakości kosmetyków do włosów.

Im bardziej zadbany i schludny mężczyzna wygląda, o czym świadczą jego włosy i fryzura, tym bardziej jest szanowany w każdym społeczeństwie.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia