Fryzura French Crop męska: Rodzaje i pielęgnacja

Jeśli mówimy o męskich fryzurach, większość z nich przede wszystkim przestrzega zasad wygody i prostoty, w tym przypadku fryzura crop będzie świetną opcją. Strzyżenie typu crop  odpowiada szalonemu rytmowi życia, trendom mody i określonemu stylowi. Klasyczni lub kreatywni, tradycyjni i modni, nowocześni mężczyźni wybierają te fryzury, które zajmują modne pozycje na całym świecie. Każdy współczesny mężczyzna z pewnością odda swój głos za łatwą w pielęgnacji fryzurą. To prawdziwa alternatywa dla innych krótkich opcji.


Crop fryzura pojawiła się po raz pierwszy we Francji w XX wieku. A bardziej nowoczesne wersje były widziane na początku XX wieku w Normandii. Najpopularniejsza fryzura w tamtych czasach była wśród żołnierzy biorących udział w pierwszej wojnie światowej. A po zakończeniu działań wojennych fryzura cropp szybko stała się powszechna na całym świecie.

Jedną z jej opcji jest fryzura „pompadour”. Szczyt popularności wśród stylu zyskał w Stanach Zjednoczonych w latach 50-tych XX wieku. Fryzura stała się wizytówką Elvisa Presleya – jednego z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy wykonawców rock and rolla. Następujące gwiazdy i celebryci którzy miały fryzurę crop: Brad Pitt, George Clooney, Ryan Gosling, David Beckham, Zane Malik.


W ostatnich latach fryzura crop jest jedną z najpopularniejszych fryzur wśród mężczyzn w każdym wieku.

Strzyżenie crop – dobry wybór dla odważnego członka silniejszej płci. Fryzura w duchu stylowego minimalizmu uchroni przed koniecznością skomplikowanej stylizacji, podkreśli charyzmatyczną szorstkość wyglądu.

French crop

Dla french crop pożądane jest, aby mieć gładką górę, grzywkę ostrożnie przyciąć na krawędziach, ogolić włosy na skroniach i karku. Szczególną uwagę zwraca się na kontrast między krótkimi włosami poniżej i dłuższymi, najważniejsze jest to, żeby on nie był ostry.

Rodzaje fryzury crop

Istnieje więcej niż jeden rodzaj tej fryzury. Aby wybrać właściwy, musisz zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanego specjalisty. Będzie mógł dobrać fryzurę crop odpowiednią do typu twarzy i wieku, budowy włosów oraz indywidualnego stylu.

French crop fryzura ma następujące typy.

Gładki french crop

W przypadku tego rodzaju fryzury zapewniony jest równomiernie przycięta grzywka, która płynnie przechodzi do krawędzi na górze. Bardzo odpowiedni dla mężczyzn o gładkich i prostych włosach. Pięknie wygląda u mężczyzn o owalnej lub kwadratowej twarzy, a asymetryczne grzywki pomogą wygładzić wady wydłużonej twarzy.


Podarty french crop

Charakterystyczną cechą jest przerzedzenie grzywki i obecność wielowarstwowych pasm, które razem tworzą kaskadę. Przy tego rodzaju fryzurze grzywka nie zawsze może być podarta, nadaje się również do prostej, falistej lub niejednorodnej struktury.


Mieszany french crop

Aby stworzyć efekt niejednorodności, obetnij włosy na górze drabiną, przecinając pasma przez jedno lub dwa. W rezultacie włosy będą przypominać zęby piły lub zwinięte pióra.


Rodzaje grzywki french crop

Dzięki tej fryzurze grzywka może wyglądać następująco:

 • Krótka prosta;
 • Asymetryczna;
 • Do połowy czoła lub dłużej;
 • Rozdarta;
 • Bez grzywki.


W niektórych przypadkach robją fryzurę french crop prawie bez grzywki, obetniją bardzo krótko, aby stała się niewidoczna. Każdy mężczyzna nie zależnie wybiera rodzaj grzywki, którą chce zobaczyć we fryzurze. Aby jednak nie wpłynąć złe na swój wizerunek, lepiej skonsultować się z fryzjerem bezpośrednio przed zabiegiem.

Pielęgnacja fryzury french crop

Fryzura jest odpowiednia dla właścicieli prostych, lekko kręconych, grubych, cienkich włosów. Różnica długości tworzy ostrość, ale utrzymanie równowagi z płynnym przejściem jest obowiązkowe. Ta opcja jest bliska minimalizmowi, ale ma zgrabny akcent. French crop nie wymaga kompleksowej pielęgnacji. Włosy można po prostu umyć i rozczesać we właściwym kierunku.

Zwróć uwagę! Używając narzędzi do stylizacji, naprawdę możesz podkreślić indywidualność, dostosowując fryzurę na każdą okazję. Stylizację można wykonać kontaktując się z salonem. Ogólnie, fryzura cropp nie wymaga tej usługi, więc większość mężczyzn to lubi. Nie muszą codziennie rano tracić czasu na stylizację, wystarczy umyć i wysuszyć włosy.

Jeśli jednak masz wolny czas i ochotę,  możesz stylizować włosy w  takich stylach:

 • Elegancki obraz. Zrób przedziałek, grzywkę zaczesz na bok. Narzędziami do stylizacji zrób kilka szczelin, lekko unieś włosy i rozczesz do tyłu.
 • Buntowniczy wygląd. Ten rodzaj stylizacji uzyskuje się dzięki zastosowaniu do stylizacji wosku lub żelu. Włosy zakręć palcami, stosując narzędzie do wstępnej stylizacji, unieś loki, uzyskując w ten sposób efekt złamanych włosów.
 • W stylu pompadour. Stylizacja jest odpowiednia dla właścicieli długich włosów. Na pasma nałóż środki do utrwalenia fryzury, unieś i przeczesz. W ten prosty sposób uzyskaj wysoką i obszerną fryzurę.

Samodzielne wykonanie stylizacji jest bardzo łatwe, nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności, wystarczy spróbować raz, a wtedy wszystko się ułoży.

Mężczyźni, którzy preferują fryzure french crop mają nieopisane szczęście. Niezależnie od sytuacji ich wygląd zawsze będzie wyglądał szykownie. A jaką grzywkę wybrać, każdy decyduje sam, ponieważ jest więcej niż jedna opcja. A odpowiednia pielęgnacja sprawi, że loki będą piękne i zdrowe przez długi czas.

Plusy i minusy fryzury french crop

Najważniejszą zaletą tej fryzury jest to że ona jest łatwa do wykonania, kształt nie wymaga stylizacji. Model nazywa się uniwersalnym. Różne sposoby tworzenia podstaw do projektowania włosów dają przestrzeń do modelowania obrazów. Fryzura crop męska wymaga starannego doboru odmian. Niewłaściwe ułożenie włosów będzie stanowić ryzyko podkreślenia wad wyglądu. Nadmierne ogolenie skroni, karku, wydłużenie pasm korony jest uważane za odejście w stronę niezwykłości. Nie każdy na to pozwoli.


Męska fryzura cropp pasuje do prawie każdego stylu, odpowiednia zarówno dla biznesmenów, jak i nastolatków.

Komu pasuje fryzura crop?

Strzyżenie crop jest uważane za uniwersalny rodzaj fryzury. Bardzo dobrze wygląda na mężczyznach o owalnej lub okrągłej twarzy. Jednak eksperci nie zalecają wybierania tego rodzaju fryzury dla mężczyzn o wydłużonym kształcie twarzy i smukłej osobowości. Na przykład fryzure french crop można dopasować do owalnej twarzy o dowolnym kształcie, fryzura jest harmonijnie łączona z różnymi typami męskimi i jest idealna do każdej stylizacji. Dzięki tej fryzurze doświadczony stylista pomoże mężczyźnie pozbyć się niektórych wad – ukryć długie czoło pod trójwymiarową grzywką, a przeciwnie, małe czoło-otworzyć, usuwając włosy z czoła.

Wybierając fryzurę cropp, styliści często kierują się następującymi kryteriami klienta:

 1. W przypadku mężczyzn o okrągłych twarzach szczelina między tyłem głowy a ogoloną częścią włosów jest nieco szersza, a strona włosów pozostaje niezmieniona.
 2. Dla osób o kwadratowym kształcie twarzy idealna jest standardowa jednolita fryzura z niewielkim przejściem od skroni i karku.
 3. Mężczyźni o trójkątnej twarzy, włosy w okolicy skroniowej są całkowicie ogolone, pozostawiając niewielką część włosów na górze.

Crop fryzura jest idealna dla mężczyzn o szczupłej sylwetce, z prawidłowymi i asymetrycznymi rysami twarzy. Główną cechą fryzury jest to, że można ją wykonać zarówno na cienkich, jak i grubych włosach. Co więcej, po zabiegu cienkie włosy będą prawie niewidoczne, a grube włosy lekko się przycina, wtedy one stają się gładsze i łatwiejsze do ułożenia.


Fryzura french crop odpowiednia jest dla:

 • Dzieci i młodzieży
 • Młodych chłopców
 • Nastolatek
 • Bardziej dojrzałych mężczyzn

Fryzura będzie organicznie pasować do stylu młodzieżowego, zostanie połączona z klasycznymi i demokratycznymi kostiumami. Nadaje się do stylu biznesowego i na specjalne okazje. Łączy się z tatuażami, kolczykami, brodami, okularami.

Niezależne i profesjonalne wykonanie

Obciąć włosy, w stylu french crop, naprawdę można i samemu. Wystarczy użyć maszynkę do strzyżenia włosów. Przed wykonaniem zadania musisz zapoznać się z technologią, pożądane jest obejrzenie filmu nagrywającego pracy profesjonalnego mistrza. Osiągnięcie wyniku jest niemożliwe bez standardowego zestawu narzędzi:

 • maszynki dla strzyżenia z dyszami lub trymer;
 • nożyczek z ostrymi ostrzami;
 • cienkiego grzebieńia.

Crop to fryzura z kombinacją różnych długości włosów. Dolne pasma fryzury cropp są maksymalnie skracane. Najczęściej włosy są golone, tworząc kontrast z linią środkową. U góry i na koronie pozostawjają pasma 3-6 cm.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia