Jak golić się szawetą bez zacięć?

Zacięcia i podrażnienia to nieprzyjemne zjawiska, które są znane każdemu mężczyźnie. Aby się ich pozbyć i zawsze cieszyć się procesem golenia szawetą, czyli brzytwą na wymienne ostrza, należy zwrócić uwagę na nasze zalecenia.


1. Przygotowanie

Aby ostrze brzytwy-szawety doskonale wykonywało swoją pracę, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie skóry:

  • Przed goleniem należy rozparzyć twarz. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, najlepszą opcją będzie kompres z gorącym ręcznikiem. Jeśli nie - mycie gorącą wodą również pasuje.
  • Następnie nanosimy środki pre-shave. Wielu ignoruje ten ważny aspekt i na próżno. Stosowanie specjalnych kremów lub olejków przed goleniem pomoże maksymalnie zmiękczyć skórę i zarost, co z kolei ułatwi poślizg ostrza. Środek nanosimy kilka minut przed samą procedurą.


2. Technika golenia

Proste, na pierwszy rzut oka, wskazówki pomogą zmniejszyć ryzyko skaleczeń i usunąć podrażnienia skóry.

Przed goleniem sprawdź ostrze szawety i wymień je w razie potrzeby. Tępe ostrze jest jedną z najczęstszych przyczyn podrażnień.

  • Dłonie powinny być suche, aby rączka szawety nie ślizgała się między palcami.
  • Trzymaj brzytwę pod kątem około 30 ° do skóry. Pamiętaj: im większy kąt, tym większa szansa na skaleczenie. Rozpocznij golenie od góry i płynnymi ruchami przesuwaj się w dół po twarzy do samej brody.
  • Nigdy nie naciskaj na ostrze! Ruchy muszą być precyzyjne i lekkie.
  • Szczególną uwagę należy zwrócić na obszar powyżej górnej wargi. Tutaj musisz być maksymalnie ostrożny i wykonywać krótkie ruchy od góry do dołu, w przeciwnym razie nie unikniesz zacięć.
  • Zarost należy golić wzdłuż dolnej linii policzków w kierunku od brody do ucha. Jednocześnie należy naciągać skórę, aby ostrze delikatnie przesuwało się i łatwo obcinało włosy.
  • Możesz podzielić proces golenia na dwa podejścia, a mianowicie ponownie nałożyć piankę i przejść się brzytwą. Zapewni to doskonały wynik, szczególnie jeżeli jesteś właścicielem grubego i twardego zarostu.
  • Po zakończeniu golenia spłucz twarz zimną wodą, wytrzyj twarz ręcznikiem i nałóż środek po goleniu, którego zwykle używasz.

Co powinieneś zrobić, jeśli jednak zaciąłeś się?


Oczywiście trzeba czasu, aby "nabrać wprawy" i nauczyć się “czuć” brzytwę-szawetę. Ale nawet profesjonaliści, którzy są z taką brzytwą na „Ty”, nie są zabezpieczeni przed zacięciami.

W takim przypadku dobrze mieć pod ręką ałun. To naturalny minerał, który tamuje krew i leczy rany, więc możesz spokojnie kontynuować golenie.


Spodziewamy się, że golenie brzytwa przyniesie Ci tylko przyjemność, a efektem będzie gładka skóra bez zacięć i podrażnień

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia