Jak się golić prostą brzytwą: technika golenia, wskazówki

Moda rozwija się spiralnie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek modne są style vintage i retro. Klasyczne golenie prostą brzytwą jest częścią tego podejścia do życia.

Prosta brzytwą do golenia goli lepiej niż jakikolwiek T-bar. Jest to aksjomat, który nie został obalony przez ostatnie 300 lat, od czasu stworzenia nowoczesnej brzytwy. Nie wynaleziono nic bardziej funkcjonalnego i nie zostanie wynaleziony. Prosta maszynka do golenia to idealna maszynka do golenia.

Jaka jest technika golenia za pomocą prostej brzytwy, jak się golić, na co powinien zwrócić uwagę początkujący? Początkujący użytkownik musi opanować kilka kluczowych umiejętności.


Jak trzymać brzytwę

Nawet taka prosta rzecz, jak trzymać brzytwę, wymaga umiejętności. To jest podzielone na „kanoniczne” i bezpłatne. Chwyty kanoniczne to te, których uczą się fryzjerzy – trzymanie maszynki końcówką do dołu (a) i do góry (b).


Aby zmienić kierunek golenia, pędzelek obraca maszynkę o 180 stopni – to proste. Wszystkie inne metody przechowywania są bezpłatne. Sama praktyka podpowie Ci, który uchwyt będzie wygodny do golenia określonych miejsc na twarzy. Kiedy opanujesz chwyt, nawet przed goleniem, od razu naucz się rozluźniać dłoń. Rozluźniona ręka szybko nauczy się wszystkiego, czego potrzebujesz. Możesz nauczyć się prawidłowego golenia za pomocą prostej brzytwy zarówno prawą, jak i lewą ręką. Spróbuj trzymać brzytwę lewą rękę, aby szybciej rozwinąć zdolności motoryczne.

Podczas golenia w miejscu cięcia skóra powinna być napięta. Jeśli pozwolisz na „falowanie” skóry przed ostrzem, natychmiast rozpocznij tę „falę”, odetnij górną warstwę skóry. Nie ma potrzeby zbytniego naciągania skóry – wystarczy lekko napiąć, aby uzyskać wysokiej jakości krój.

Wybór produktu do golenia (bardzo ważne)

Dalej jest kwestia doboru produktów do golenia: mydła, pianki, żelu do golenia, wszystkiego, co ułatwi odcięcie włosia, zapewniając gładki poślizg ostrza po skórze. Pytanie jak się golić jest bardzo indywidualne dla każdego, więc nie ma konkretnej porady, tylko wybór tego, co najbardziej Ci odpowiada. Dodajmy, że różnica w komforcie golenia jest bardzo różna w zależności od wybranego produktu do golenia.

Poeksperymentuj na sobie i nikogo nie słuchaj. Najpierw zalecamy żel do golenia. Z naszego punktu widzenia żel do golenia jest najbardziej wszechstronnym produktem. Żel zapewnia najlepsze ślizganie się ostrza, dzięki wyższej zawartości gliceryny nie wysycha tak szybko jak pianka czy mydło. Nawet jeśli na żelu jest napisane For Woman, weź go, nie zawiedziesz się.

Przygotowanie twarzy przed goleniem prostą brzytwą

Aby przygotować twarz do golenia, należy oczyścić skórę i włosie z brudu i sebum oraz zwilżyć włosie. Służy do czyszczenia i nawilżania, a nie parowania. Poprzez gotowanie na parze włosie odparowuje się skórę, która staje się luźniejsza, a tym samym bardziej podatna na skaleczenia. Włosy są hydrofilne i wchłaniają wodę. Wchłaniając wodę, włos rośnie do 20% średnicy. Mokre, opuchnięte włosy tracą sztywność i są dużo łatwiejsze do strzyżenia. Dużo trudniej jest zmoczyć włosy zabezpieczone sebum. Nałóż środek do golenia na czyste i wilgotne włosie. To jest wymagane minimum. Najłatwiej jest ogolić się po kąpieli.

Niebezpieczna technika golenia

Jak golić się brzytwą? Zwykle pierwszy przejazd wykonuje się w kierunku wzrostu włosów, drugi – przeciw. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę podczas golenia trudnych miejsc, takich jak wąsy i broda.

Drugie przejście w tych strefach, na początku lepiej zrobić to równolegle do linii warg. To wystarczy, aby uzyskać wysokiej jakości golenie. Na początku opanowania techniki golenia nie próbuj golić się w tych miejscach w celu uniknięcia porostu włosów, włosy w tych miejscach są tak twarde i grube, jak to tylko możliwe (indywidualnie). Golenie tych obszarów wymaga pewnych umiejętności. Główną trudnością będzie ćwiczenie ruchów podczas przechodzenia promieni od szyi do brody.


Zwróć szczególną uwagę na kąt ostrza ze względem skóry podczas tego przejścia. Wbij sobie w głowę dwa warunki sukcesu: nie spiesz się, nie naciskaj. Jeśli praca zostanie wykonana z naciskiem, na pewno dojdzie do uszkodzenia ostrza i odetniesz sobie nos … na przykład.

Teraz o samej technice golenia zarostu.

Podstawy

Brzytwa pod własnym ciężarem, ręka tylko ustala kierunek cięcia – to przepis na sukces. Musisz zdać sobie sprawę, że golenie nie jest spowodowane wysiłkiem dłoni, ale bezwładnością samej żyletki. Wysiłek, ciągnięcie ostrza po krawędzi roboczej – to zdecydowanie cięcia. Jeśli nadal musisz się postarać podczas golenia i masz wrażenie, że brzytwa chwyta zarost, pomija włosy – zatrzymaj się, najprawdopodobniej brzytwa nie jest naostrzona. Ostrzenie brzytwy to bardzo ważny punkt. Też ostrze należy każdorazowo myć z ogolonego włosia.

Wąsy i brody (sztywne włosie) trudne do golenia ze względu na porost włosów. W tym przypadku opór jest bardzo zauważalny. Zmniejsz ruch ostrza w tych obszarach tak bardzo, jak to możliwe, do 3-5 mm. Przy niewystarczających umiejętnościach nie będziesz w stanie prawidłowo się golić żadną brzytwą.

Stopień golenia

W procesie golenia brzytwa prosta powinna gładko przesuwać się po skórze, nachylenie żyletki do skóry nie powinno przekraczać 15-20 stopni, to kręgosłup lekko uniesiony nad skórę, nic więcej.

Prosta brzytwa do golenia jest przeznaczona do cięcia ukośnego. W podręcznikach fryzjerskich występują dwa kąty – kąt nachylenia brzytwy do skóry (15-20 stopni) oraz kąt koszenia (30-40 stopni) – tj. kąt „opadania” brzytwy po prostej linii ruchu, jeśli zbudujesz prostopadle do krawędzi tnącej.


Kryterium, według którego należy się poruszać, jest komfortem golenia. Jeśli czujesz dyskomfort podczas golenia, kąt nachylenia ostrza powinien zostać zmniejszony, tak aby było wrażenie, że ostrze dotyka jedynie skóry lekko. Jakiekolwiek wrażenie „przylegania” brzytwy do zarostu lub czegoś podobnego jest sygnałem albo zawyżonego kąta pochylenia brzytwy, albo braku ukośnego cięcia, słabej jakości ostrzenia lub samej brzytwy.

Piana i woda

Aby dobrze się golić brzytwą, musisz używać dobrych kosmetyków. Pianka do golenia nie powinna spływać po świdrze do górnego obszaru trzpienia. Prawidłowa konsystencja pianki to „głowa”. Powinien pozostać na ostrzu wraz z ogolonym włosiem, ale jednocześnie nie powinien być suchy i gruby, utrata poślizgu. Podczas spłukiwania pianki z ostrza zawsze trzymaj brzytwę nosem do dołu. Temperatura wody powinna wynosić około 40 stopni, w żadnym wypadku nie gotować wody poniżej 80 stopni, co jest możliwe z kranu. Natychmiastowe ciemnienie stali węglowych.

Unikaj zawilgocenia górnej osi, jest to proste, ale bardzo ważne. Nie usuniesz stamtąd wilgoci, jest to główny ośrodek korozji ostrza. Golona ręka powinna pozostać sucha przez cały proces golenia – dzięki temu brzytwa pozostanie wolna od rdzy przez wieki. Podczas golenia miej pod ręką ręcznik na płaskiej powierzchni, na którym zawsze możesz bezpiecznie położyć otwartą brzytwę do golenia, jeśli poczujesz wilgoć z kapiącej pianki palcami. Wytrzyj rękę, wytrzyj ostrze i ucho brzytwy, kontynuuj.

Jak golić się brzytwą: Wskazówki dla początkujących.

Ufaj tylko sobie i swoim uczuciom, nie powinieneś nikogo kopiować. Jeśli dopiero zaczynasz golić się brzytwą, nie próbuj golić się całkowicie za pierwszym razem. Swoją pracowitością zepsujesz tylko dalsze pragnienie używania brzytwy, ponieważ odetniesz wszystko na twarzy i dostaniesz mocne podrażnienie skóry. Jeden / dwa przejścia na porost włosów, jeden / dwa przejścia przeciwko.

Na początku nie polecam golenia na porost włosów. Usuń swoje włosy tym, czego zwykle używasz. To normalne. Całkowite i jakościowe golenie za pomocą prostej brzytwy zajmie 4–10 razy. Najważniejsze, żeby się nie spieszyć. Nie powinno być żadnego nacisku na brzytwę, obserwować kąta nachylenia ostrza do skóry, kontrolować kierunek cięcia ani niczego skomplikowanego.


Przeczytaj także: Jak zapuścić brodę.

Jakość golenia lepiej ocenić 10-20 minut po goleniu. Bezpośrednio po goleniu skóra jest nadal podrażniona (wszystko z osobna) i to, co na początku można ocenić jako słabe golenie, jest w rzeczywistości szybko przemijającym podrażnieniem skóry.

Pełne zrozumienie, poczucie kontroli nad niebezpiecznym procesem golenia brzytwą nadejdzie za kilka miesięcy. Może się wydawać, że to długi czas, ale warto. Niektórzy użytkownicy uczą się golić znacznie szybciej.

Zrozum najpierw, jak powinna działać brzytwa, a następnie przełożyć tę wiedzę na robienie tego rękami. Jeśli mózg dokładnie zrozumie model, ręka szybko nauczy się działać poprawnie.

To wszystkie sekrety jak prawidłowo się golić. Powodzenia.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia