barbercompany.pl

Zadzwoń pn-pt: 08:00 - 16:00

barbercompany.pl

Sekrety idealnej piany albo do czego służą naczynia do golenia?

Nie bez powodu przedkładamy kremy i mydła do golenia ponad zwykłe pianki czy żele w aerozolu. O jakości golenia bowiem w dużej mierze świadczy dobra piana, jaką uzyskamy z tych produktów. Jak zatem wyrobić idealną pianę?

Tak więc do wyrobienia perfekcyjnej piany potrzebujemy: kosmetyku czyli kremu lub mydła do golenia, narzędzi: miseczki lub kubka i pędzla do golenia oraz trochę wody. Używanie naczynia do wyrabiania piany pozwoli ci szybciej przygotować zarost do golenia i jednocześnie wykonać ten zabieg estetycznie, Twoje ręce pozostają suche i bez śladów kremu do golenia. Jeśli wyrabiać pianę na dłoni lub bezpośrednio na twarzy, to ona szybko wysycha. Dlatego miłośnicy tradycyjnego golenia na mokro używają miseczki, tygla lub kubka do wyrabiania piany.

Rodzaje naczyń do wyrabiania piany

Zazwyczaj naczynie do golenia ma owalny lub okrągły kształt, wiele modeli ma uchwyt. Mają wypukłości na denku, aby łatwiej było wyciągnąć mydełko.

Dla wymagających brodaczy istnieją scuttle i tettauer mug – naczynia o niezwykłej konstrukcji.

  • Scuttle - zapewnia wyjątkową wygodę podczas wytwarzania piany. Nadmiar wody ścieka do pojemniczka, a piana pozostaje na górze. Do pojemnika można nalać wrzątku, zamaczać w nim pędzel i w razie potrzeby podgrzewać go na gorącej parze.
  • Tettauer mug - naczynie składa się z dwóch przegródek:przegródka większa (okrągła) to miejsce do wyrabiania piany pochodzącej z osobnej tubki/tygla lub miejsce, w którym można przechowywać niewielkie mydła do golenia.Przegródka mniejsza może służyć jako pojemnik na wodę lub miejsce do odkładania pędzla w trakcie golenia.


Materiały, z których wykonano naczynia do golenia?

Materiał, z którego wykonano naczynie w żaden nie sposób nie wpływa na jakość piany.

  • Naczynia z porcelany i ceramiki:

Najpopularniejsze są naczynia do golenia wykonane z porcelany i ceramiki. Wyglądają bardzo stylowo. Jednak musisz uważać na takie akcesorium, ponieważ łatwo go stłuc.


  • Naczynia metalowe:

Naczynia ze stali nierdzewnej są dosyć praktyczne i posłużą Ci latami. Jedyny minus: metalowe naczynie nie może długo utrzymywać ciepło..


  • Drewniane tygle:

Do wytwarzania drewnianych tygli używa się bambusu lub drewno oliwne. Drewno poddane jest specjalnej obróbce, dzięki czemu jest odporne na wilgoć i działanie wody.


  • Naczynia z serii limitowanych:

Są to naczynia wykonane z rogu, marmuru, granitu, metali szlachetnych, na przykład srebra. Również istnieją tanie i proste warianty naczyń do golenia wykonane z plastiku.Pamiętaj!

Podczas wyboru naczynia do golenia musisz uwzględniać nie tylko materiał, ale również rozmiar – im większy pędzel, tym większego naczynia do wyrabiania piany będziesz potrzebować.

Jeśli masz zamiar kupić naczynie do golenia, możesz zapoznać sie z bogatą ofertą naczyń do golenia w naszym sklepie internetowym tutaj.

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia