Szampon i odżywka do włosów dla mężczyzn - które wybrać?

Uważasz, że szampony do włosów to domena kobiet? Takie stereotypowe myślenie trzeba było już dawno porzucić. Mamy XXI wiek, a co za tym idzie: większą wolność i większą świadomość. Szampony, podobnie jak inne kosmetyki do włosów, powinny znaleźć się w kosmetyczce męskiej nawet częściej niż u kobiet. Dlaczego?  Męska skóra głowy jest grubsza, włosy szybciej się przetłuszczają, a intensywne treningi czy upał po prostu wymuszają na mężczyznach szybki prysznic i umycie włosów. Jeśli zastosują do tego produkty przeładowane sztucznymi składnikami, zapewnią sobie tylko chwilową świeżość. W perspektywie czasu mogą jednak zauważyć jeszcze szybsze przetłuszczenie się włosów, ich wypadanie, łupież lub przedwczesną siwiznę.

Szampony do włosów męskich - wybieraj je... z głową!

Oczywiście na początku trzeba rozróżnić dwie grupy produktowe - szampony do włosów mają na celu ich umycie, natomiast odżywki do włosów - pielęgnację. Każdy z tych produktów ma inne przeznaczenie i inne wskazania do stosowania - również te dotyczące częstotliwości. Niestety rynek tanich drogerii i supermarketów oferuje często produkty 2w1, które stosowanie regularnie powodują tylko niszczenie włosów - ich obciążenie i utratę naturalnej warstwy ochronnej. Mężczyźni myśląc, że takie rozwiązanie jest praktyczne. Bez sprawdzania składników, sami sobie szkodzą. Wybór odpowiednich szamponów i odżywek dla włosów czy skóry głowy nie może być przypadkowy. 

Sprawdzone kosmetyki do włosów w Barber shop

Męskie szampony do włosów muszą mieć nie tylko składniki myjące, ale też odżywcze. Przede wszystkim jednak bazować powinny na naturalnych składnikach - i to w jak największym procencie. Jeśli chcemy mieć dobre szampony do codziennego stosowania, trzeba poświęcić trochę czasu na zorientowanie się w temacie. Jak więc znaleźć takie produkty? I gdzie je kupić? Podczas poszukiwań, postawmy na cenionych producentów, skoncentrowanych na dostarczaniu kosmetyków bezpiecznych i rzeczywiście poprawiających kondycję włosów. Należą do nich na przykład: Kent, American Crew, Uppercut Deluxe, Reuzel, Truefitt & Hill, The Bluebeards Revenge, Tenax, Wet Shaving Product, Lucky Tiger, Floid oraz Rockwell Razors. Jeśli mamy już wybranego producenta, pamiętajmy, że męski szampon do włosów może mieć różną specyfikę. Zastanówmy się czego naprawdę potrzebują nasze włosy? Może zamiast uniwersalnego rozwiązania warto postawić na szampon:

  • nawilżający,
  • tonizujący,
  • nadający połysk,
  • stymulujący wzrost włosów,
  • zwiększający objętość włosów,
  • przeciwłupieżowy,
  • przeciw wypadaniu włosów? 

Duży wybór szamponów dla włosów męskich oferuje nasz sklep Barber shop. Dzięki możliwości zakupów online, można przeglądać i skompletować wybrane produkty bezpiecznie, wygodnie i przy zaoszczędzeniu czasu. 

Niezależnie od rodzaju i długości swoich włosów, masz współcześnie dostęp do najlepszych, znanych na całym świecie szamponów. Ich użycie wyraźnie poprawia stan włosów i skóry głowy, a w konsekwencji - atrakcyjność oraz pewność siebie. 

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia