Brzytwy do golenia

Filtr
Brzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-NBrzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-N
PREMIUM
 • Japonia

1 058,88

Brzytwa do golenia Feather Artist Club SS Black ACS-RBBrzytwa do golenia Feather Artist Club SS Black ACS-RB
PREMIUM
 • Japonia

468,00

Brzytwa do golenia Feather Artist Club SS Black Japanese razor ACS-NB
PREMIUM
 • Japonia
 • 3/8″
 • 1/1

468,88

Brzytwa do golenia Feather Artist Club SS Lime ACS-RLBrzytwa do golenia Feather Artist Club SS Lime ACS-RL
PREMIUM
 • Japonia

468,00

Brzytwa do golenia Feather Artist Club SS Wine ACS-RWBrzytwa do golenia Feather Artist Club SS Wine ACS-RW
PREMIUM
 • Japonia

468,88

Brzytwa do golenia Parker PTWBA
 • Indie

70,00

Brzytwa do golenia Parker SRBBABrzytwa do golenia Parker SRBBA
 • Indie

70,00

Brzytwa Dovo Solingen 1176811"Master's" Carbon Steel 6/8Brzytwa Dovo Solingen 1176811"Master's" Carbon Steel 6/8
PREMIUM
 • Niemcy
 • 6/8″
 • 1/1

798,88

Brzytwa Dovo Solingen 3 580 5/8 Buffalo Horn
PREMIUM
 • Niemcy
 • 5/8″
 • 1/1

1 228,88

Brzytwa Na Żyletki King of Shave Black
 • Niemcy

18,88

Dostępny wkrótce
Brzytwa do golenia Dovo Solingen Bismarck White 6/8"Brzytwa do golenia Dovo Solingen Bismarck White 6/8"
 • Niemcy
 • 6/8″
 • 1/1

519,00

Dostępny wkrótce
Dostępny wkrótce
Dostępny wkrótce
Brzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-RBrzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-R
PREMIUM
 • Japonia
 • 5/8″
 • 1/1

1 058,00

Dostępny wkrótce
Brzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACR-DWPGBrzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACR-DWPG
PREMIUM
 • Japonia
 • 4/8″
 • 1/1

1 486,48

Dostępny wkrótce

Brzytwa do golenia w sklepie Barbercompany

Czy na Twojej liście zakupów znajdują się wysokiej jakości profesjonalne brzytwy do golenia? A może szukasz nowoczesnego zestawu na prezent dla mężczyzny? W takim przypadku zapraszamy do sklepu Barbercompany.pl - specjalisty w dziedzinie brzytew, maszynek do golenia, akcesoriów i kosmetyków. Nasz sklep został stworzony z myślą o zapewnieniu mężczyznom najwyższego komfortu podczas golenia. Doskonale rozumiemy, jak istotny rytuał golenia dla każdego dżentelmena, dlatego oferujemy produkty o najwyższej jakości, które bezpośrednio otrzymujemy od znanych producentów.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz szeroki wybór tradycyjnych brzytw do golenia z jednolitym ostrzem, idealnych dla miłośników tradycyjnego golenia na mokro. Ponadto, oferujemy różnorodne modele innych narzędzi do męskiej pielęgnacji. Nasz asortyment obejmuje brzytwy znanych producentów, takich jak M.B., Parker, Timor, Dovo Solingen, Feather, The Bluebeards Revenge i wielu innych. Gwarantujemy, że produkty, które znajdziesz u nas, spełnią Twoje najwyższe oczekiwania.

Tradycyjna brzytwa do golenia i jej cechy

Aby dokonać właściwego wyboru oraz uzyskać najlepsze efekty brzytwy prostej do golenia, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów. Oto niektóre z nich:

 • Z czego jest wykonane ostrze brzytwy do golenia? Cienkie ostrze brzytwy może być wykonane z stali nierdzewnej oraz stali węglowej. Stal węglowa charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i łatwością ostrzenia, natomiast stal nierdzewna jest mniej podatna na korozję.
 • Jaki jest materiał rączki? Materiał, z którego wykonana jest rączka brzytwy do brody, nie ma istotnego wpływu na jakość golenia ani wygodę użytkowania. Wybór materiału rączki zależy głównie od osobistych preferencji. Warto jednak zauważyć, że materiał rączki może wpływać na cenę. Brzytwy z plastikowym lub celulozowym uchwytem będą tańsze, podczas gdy modele z uchwytem z drewna, rogu czy nawet kłów mamuta będą droższe.
 • Szerokość ostrza jest ważnym kryterium przy wyborze brzytwy prostej aby uzyskać lepsze efekty. Zbyt wąskie ostrze może utrudnić utrzymanie prawidłowego kąta podczas golenia, natomiast zbyt szerokie ostrze może zwiększać ryzyko skaleczenia. Szerokość płótna może wynosić 3/8, 4/8, 5/8 lub 6/8 cala. W przypadku początkujących zaleca się brzytwę o szerokości 5/8 cala.
 • Wklęsłość ostrza, czyli kształt szlifu brzytwy, również ma znaczenie. Ostrza o mniejszych wartościach (np. 1/2 lub 1/4) będą szersze niż te o wartości 1/1 (pełne zgięcie). Cieńsze ostrza są łatwiejsze do ostrzenia i nie wymagają tak częstego naostrzenia jak modele o szerszym ostrzu.
 • Waga brzytwy ma znaczenie, zwłaszcza na początku, gdy dopiero się do niej przyzwyczajasz. Cięższa brzytwa do golenia może być trudniejsza do manewrowania. Im cięższa brzytwa, tym więcej czasu może być potrzebne na sam proces golenia. Na naszej stronie znajdziesz brzytwy o wadze od 50 do 150 gramów.

Podsumowując, wybierając profescjonalne brzytwy do golenia, zwróć uwagę na materiał ostrza, materiał rączki, szerokość ostrza, wklęsłość ostrza istotny wpływ ma też waga brzytwy. Wybierz brzytwę, która będzie najlepiej odpowiadać Twoim preferencjom.

Jak dbać o brzytwę tradycyjną?

Aby brzytwa tradycyjna z jednolitym ostrzem służyła jak najdłużej i zachowywała swój właściwy wygląd, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim nowa brzytwa do golenia powinna być umyta roztworem mydła przed pierwszym użyciem. Brzytwy są ostrzone w trakcie produkcji i nie wymagają dodatkowego ostrzenia. W celu zapobiegania uszkodzeniom ostrza, pokryte są zwykle warstwą oleju. Przed użyciem należy delikatnie usunąć ten olej za pomocą papieru lub miękkiej tkaniny.

Eksploatacja i przechowywanie brzytwy do golenia

Jeśli chodzi o pielęgnację to brzytwa do golenia, większość mężczyzn wspomina o konieczności polerowania i ostrzenia ostrza. Najważniejsza jest jednak prawidłowa eksploatacja i przechowywanie brzytew, ponieważ jej ostrze można zawsze naostrzyć. Brzytwa do golenia powinna mieć odpowiednią pielęgnację jest to kluczowe, aby zapewnić jej trwałość i utrzymanie atrakcyjnego wyglądu. Zardzewiała lub utleniona stal jest trudniejsza do przywrócenia do pierwotnego stanu. Dlatego ważne jest przestrzeganie pewnych zasad podczas eksploatacji i przechowywania brzytwy.

Główną zasadą jest minimalizowanie kontaktu brzytwy z wilgocią. Woda nie tylko uszkadza ostrze, ale także utrudnia płynność golenia. Dlatego po procesie golenia zaleca się nie płukać ostrza, ale delikatnie je wytrzeć przy użyciu odpowiedniej ściereczki. Ręcznik waflowy jest idealny do tego celu. Wystarczy owinąć go wokół palca i dokładnie oczyścić brzytwę z włosów i resztek piany.

Po goleniu ważne jest również dokładne wysuszenie brzytwy. Najlepiej zostawić ją otwartą na pewien czas po wcześniejszym delikatnym osuszeniu ręcznikiem. Należy zwrócić uwagę nie tylko na krawędź tnącą, ale także na uchwyt, ponieważ między połówkami mogą zebrać się kropelki wilgoci, które mogą spowodować pojawienie się plam na ostrzu.

Nie tylko woda, ale także wilgotne powietrze może szkodzić brzytwie. Dlatego zaleca się przechowywanie jej w miejscu o minimalnej wilgotności powietrza, które jest często wietrzone. Ważne jest, aby unikać przechowywania brzytwy w łazience. Dodatkowo, aby zapewnić bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojej rodziny, warto zakupić stylowe etui dostępne na naszej stronie. Etui zapewni ochronę przed przypadkowym skaleczeniem ostrzem i pozwoli bezpiecznie przechowywać ostrą brzytwę w salonie lub sypialni.

Ostrzenie i polerowanie

Nie mniej ważne niż odpowiednie przechowywanie i użytkowanie jest polerowanie i ostrzenie jej ostrza. Wielu mężczyzn nie jest jednak świadomych różnicy między tymi dwoma procesami, ponadto ostrość ma istotny wpływ na procedurę golenia.

Polerowanie to szlifowanie ostrza ze stali nierdzewnej brzytwy proste za pomocą pasa lub wiosełka. Istnieją dwa rodzaje pasów do polerowania: wiszące i napinane, które wymagają specjalnej ramy. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się używanie szerokiego pasa, który umożliwia równomierne szlifowanie całego ostrza brzytwy. Pasek powinien być mocno napięty, aby zapewnić maksymalny kontakt z ostrzem. 

Ostrzenie ostrza jest również możliwe do wykonania w domu, używając zwykłego kamienia do ostrzenia noży lub papieru ściernego. Jednak ten proces wymaga pewnych umiejętności i może być zbyt skomplikowany dla początkujących w obsłudze. W takim przypadku zaleca się skorzystanie z usług specjalisty. Powierzchnia do ostrzenia, podobnie jak w przypadku polerowania, nie powinna być węższa niż długość ostrza.

Najlepsze brzytwy tradycyjne w Barbercompany.pl

Na naszej stronie znajdziesz różne brzytwy proste, zarówno budżetowe tradycyjne modele, jak i brzytwy na wymienne ostrza, idealne dla początkujących entuzjastów tradycyjnego golenia na mokro. Oferujemy również luksusowe modele brzytw. Koszt brzytwy do golenia zależy głównie od materiału rączki, ale wszystkie nasze propozycje są doskonałej jakości! Parametry takie jak szerokość czy wklęsłość mają większy wpływ na proces przyzwyczajania się do brzytwy i są kwestią indywidualną.

Nasza strona posiada oznaczenie "Premium" dla najlepszych modeli brzytw do golenia. Wśród nich znajdują się arcydzieła od japońskiej marki Feather: Artist Club SS i Artist Club SS Japanese. Obie brzytwy są przeznaczone do profesjonalnego użytku i zapewniają doskonałe rezultaty golenia. Różnią się tym, że Artist Club SS Japanese ma klasyczną azjatycką formę i nie jest składana jak scyzoryk.

Na naszej stronie prezentujemy brzytwy tradycyjne klasy Premium, które są wyprodukowane przez renomowaną markę o światowym uznaniu - The Bluebeards Revenge. Zwróć szczególną uwagę na nasz flagowy model:

 • Gladius od The Bluebeards Revenge to wyjątkowa brzytwa. Jej rękojeść wykonana jest z drewna oliwnego, a ostrze z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Nazwa "Gladius" nawiązuje do krótkiego miecza używanego przez rzymskich legionistów. Nie trzeba dodawać, czego można oczekiwać po takim ostrzu, które na pewno zapełni idealną gładkość Ścina włosy, jakby stanowiło zagrożenie dla imperium! Czy musimy przypominać, że starożytny Rzym był jednym z największych imperiów w historii? Jakość tej brzytwy jest potwierdzona certyfikatem podpisanym przez założycieli firmy-producenta - Ralpha Ostę i Davida Gildrew.

Niezbędne akcesoria dla maksymalnie komfortowego golenia

Przy zakupie brzytwy prostej warto zwrócić uwagę także na niezbędne produkty do jej prawidłowego użytkowania. W naszym sklepie online Barbercompany.pl, oferujemy szeroki wybór akcesoriów, które zapewnią maksymalnie komfortowe golenie:

 • Żyletki wymienne, specjalnie produkowane w formie połówek do brzytw typu shavette.
 • Pojemnik na żyletki który zapewni bezpieczne przechowywanie i ochroni je przed uszkodzeniami oraz przypadkowymi skaleczeniami.
 • Etui i futerały, które gwarantują bezpieczny transport i przechowywanie brzytwy w domu. Wybierz specjalne futerały dla brzytw prostych, które umożliwiają "oddychanie" ostrza i chronią je przed utlenianiem.
 • Stojaki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, utrzymujące brzytwę we właściwej pozycji i zapewniające szybsze wyschnięcie. Pasują harmonijnie do każdego wnętrza.
 • Mydło do golenia - niezastąpione podczas procesu golenia, zapewniające łatwość i bezbolesność.
 • Pędzel do golenia - ułatwiający wyrabianie piany przed nałożeniem jej na twarz.
 • Miseczka do wyrabiania piany w której mydło pieni się łatwo i szybko. Wybierz odpowiednią wielkość, małą lub dużą.

Wszystkie wymienione produkty znajdziesz w naszym sklepie online - Barbercompany.pl. Dla każdej grupy produktów stworzyliśmy osobną stronę ze szczegółowym opisem naszego asortymentu.

Gdzie kupić brzytwy do golenia?

W sklepie internetowym Barbercompany.pl oferujemy sprzedaż brzytwy do golenia online z dostawą do wszystkich miast w Polsce. Bez względu na to, czy mieszkasz w dużym mieście, takim jak Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Lublin, Katowice, Rzeszów, Białystok, Opole, Toruń, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Gdynia czy Radom, wysyłamy profesjonalne brzytwy do golenia pod wskazany adres. Oferujemy również dostawę zagraniczną. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy różne formy dostawy:

 • darmowa dostawa
 • dostawa ekspresowa 
 • paczkomaty 24/7 Inpost
 • odbiór osobisty
 • dostawa za granicę

Zdecyduj się na markowe artykuły do golenia dostępne w sklepie internetowym Barbercompany.pl i doświadcz prawdziwej jakości golenia w atrakcyjnej cenie.