Brzytwy do golenia

Filtr
Brzytwa do golenia Dovo Solingen Bismarck White 6/8"Brzytwa do golenia Dovo Solingen Bismarck White 6/8"
 • Niemcy
 • 6/8″
 • 1/1

519,00

Brzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-NBrzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-N
PREMIUM
 • Japonia

1 058,88

Brzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-RBrzytwa do golenia Feather Artist Club DX ACD-R
PREMIUM
 • Japonia
 • 5/8″
 • 1/1

1 058,00

Brzytwa do golenia Feather Artist Club SS Black ACS-RBBrzytwa do golenia Feather Artist Club SS Black ACS-RB
PREMIUM
 • Japonia

468,00

Brzytwa do golenia Feather Artist Club SS Lime ACS-RLBrzytwa do golenia Feather Artist Club SS Lime ACS-RL
PREMIUM
 • Japonia

468,00

Brzytwa do golenia Parker SR1 (31R)Brzytwa do golenia Parker SR1 (31R)
 • Indie

68,88

Brzytwa do golenia Parker SRB (33r)Brzytwa do golenia Parker SRB (33r)
 • Indie

69,88

Brzytwa do golenia Parker SRW (34R)Brzytwa do golenia Parker SRW (34R)
 • Indie

76,00

Brzytwa do golenia Parker SRX
 • Indie

95,88

Brzytwa Dovo Bismarck 26830 Carbon Steel 6/8Brzytwa Dovo Bismarck 26830 Carbon Steel 6/8
 • Niemcy
 • 6/8″
 • 1/1

848,88

Brzytwa Dovo Solingen 1176811"Master's" Carbon Steel 6/8Brzytwa Dovo Solingen 1176811"Master's" Carbon Steel 6/8
PREMIUM
 • Niemcy
 • 6/8″
 • 1/1

798,88

Brzytwa Dovo Solingen 1516580 "Dovo Special" Carbon Steel 5-8Brzytwa Dovo Solingen 1516580 "Dovo Special" Carbon Steel 5-8
PREMIUM
 • Niemcy
 • 5/8″
 • 1/1

578,88

Brzytwa Dovo Solingen 3 580 5/8 Buffalo Horn
PREMIUM
 • Niemcy
 • 5/8″
 • 1/1

1 228,88

Brzytwy do golenia w sklepie Barbercompany

Na liście Twoich zakupów znajduje się wysokiej jakości brzytwa do golenia? Szukasz nowoczesnego zestawu na prezent dla mężczyzny? Barbercompany.pl to sklep z brzytwami, maszynkami do golenia, akcesoriami i kosmetykami, który został stworzony, żeby zapewnić mężczyznom najwyższy komfort podczas golenia. Doskonale rozumiemy jak ważny jest ten proces dla każdego dżentelmena, dlatego oferujemy produkty tylko najwyższej jakości, które otrzymujemy bezpośrednio od producentów. Nasza strona internetowa udostępnia szeroką gamę tradycyjnych brzytew do golenia (z jednolitym ostrzem) dla miłośników tradycyjnego golenia na mokro, a także różne modele innych narzędzi do męskiej pielęgnacji. U nas możecie kupić brzytwy do golenia znanych producentów takich jak M.B., Parker, Timor, Dovo Solingen, Feather, The Bluebeards Revenge itp.

Niebezpieczna brzytwa do golenia i jej cechy

Do wyboru brzytwy prostej trzeba podejść z maksymalną odpowiedzialnością, ponieważ klasyczna brzytwa prosta jest narzędziem do trwałego użytkowania. Przy właściwej pielęgnacji taka brzytwa do golenia może być przekazywana z pokolenia w pokolenie. Aby dokonać właściwego wyboru należy wziąć pod uwagę następujące punkty:

 • Z czego jest wykonane ostrze brzytwy do golenia? Może to być stal węglowa lub nierdzewna. Pierwsza wyróżnia się doskonała wytrzymałością i łatwością ostrzenia, ale klasyczna brzytwa ze stali nierdzewnej jest mniej podatna na korozję.
 • Jaki jest materiał rączki? Materiał, z którego wykonana jest rączka brzytwy do golenia brody, nie ma znaczącego wpływu na jakość brzytwy ani na wygodę jej użytkowania. Każdy tutaj samodzielnie decyduje o swoim komforcie. Warto jednak zwrócić uwagę, że materiał rączki znacząco wpływa na cenę. Brzytwy z uchwytem plastikowym lub uchwytem z celulozy będą tańsze (tak samo i rączka drewniana), natomiast droższe modele podkreślają status i indywidualność każdego dżentelmena. Tradycyjna brzytwa do golenia wysokiej jakości to nie tylko narzędzie do golenia, ale prawdziwe dzieło sztuki, które zwolennicy klasycznego golenia na mokro traktują ze szczególnym sentymentem. Nic więc dziwnego, że producenci dokładają wszelkich starań, aby stworzyć nie tylko jakościową, ale także piękną brzytwę. Droższe materiały uchwytów to rzadkie drewno (drzewo oliwne, mahoń, heban itp.), róg bawoli, byka, jelenia lub innych zwierząt, a także prawdziwy kieł mamuta - prawdopodobnie najbardziej ekstrawagancka z możliwych opcji. Niektóre brzytwy dodatkowo ozdobione są kamieniami półszlachetnymi.
 • Szerokość płótna jest bardzo ważnym kryterium, któoreg nie można pominąć przy wyborze brzytwy prostej. Przy użyciu zbyt wąskiego ostrza może być trudno wyznaczyć prawidłowy kąt nachylenia brzytwy, a zbyt szerokim ostrzem jest łatwiej zaciąć się podczas golenia. Możliwe są rozwiązania o szerokości 3/8, 4/8, 5/8 i 6/8 cala. Nasi specjaliści zawsze wskazują szerokość płótna w opisie każdej brzytwy do golenia. Należy pamiętać, że najlepszym wyborem dla początkujących jest brzytwa tradycyjna o szerokości 5/8 cala.
 • Wklęsłość ostrza. To kryterium może być również określane jako kształt szlifu brzytwy. Kształt krawędzi zależy od stopnia zgięcia. Zatem ostrza o wartościach 1/2 lub 1/4 będą szersze niż te, których znaczenia są równe 1/1 (pełne zgięcie). Cienkie ostrza łatwiej ostrzyć. Nie wymagają one tak częstego ostrzenia jak modele o szerszym ostrzu. 
 • Waga brzytwy jest bardzo istotna - zwłaszcza na początku, kiedy ręka dopiero przyzwyczaja się do brzytwy. Cięższym ostrzem trudniej jest manewrować. Im cięższa jest brzytwa, tym więcej czasu trzeba poświęcić na sam proces golenia. Nasza strona oferuje brzytwy o wadze od 50 do 150 g. 

Jak dbać o niebezpieczną brzytwę?

Aby brzytwa z jednolitym ostrzem służyła jak najdłużej i zachowywała właściwy wygląd potrzebna jest jej staranna pielęgnacja. Przede wszystkim nowa brzytwa do golenia powinna być umyta roztworem mydła przed pierwszym użyciem. Brzytwy są ostrzone już podczas produkcji i nie wymagają dodatkowego honowania. W celu zapobiegania uszkodzeniom ostrza, pokryte są zwykle warstwą oleju. 

Eksploatacja i przechowywanie brzytwy do golenia

Jeśli chodzi o pielęgnację brzytwy do golenia, to większość mężczyzn wspomina o konieczności polerowania i ostrzenia ostrza. Najważniejsza jest jednak prawidłowa eksploatacja i przechowywanie brzytew, ponieważ ostrze można zawsze naostrzyć. O wiele trudniej jest przywrócić do poprzedniego wyglądu zardzewiałą lub utlenioną stal. Główną zasadą eksploatacji i przechowywania brzytwy jest minimalny kontakt z wilgocią. Woda nie tylko uszkadza ostrze, ale też utrudnia jego poślizg po skórze podczas golenia. Dlatego w procesie najlepiej nie płukać ostrza, ale wytrzeć go ściereczką. Najbardziej odpowiedni do tego będzie ręcznik waflowy - wystarczy po prostu wrzucić go na wolną rękę i delikatnie oczyścić brzytwę od włosów i resztek piany po goleniu.

Po goleniu brzytwa powinna dobrze wyschnąć. Brzytwę lepiej pozostawić otwartą na jakiś czas (po wcześniejszym, ostrożnym wysuszeniu ręcznikiem). Ważne jest to, aby zwrócić uwagę nie tylko na krawędź tnącą, ale także na uchwyt - między jego połówkami mogą zostać podstępne kropelki, co spowoduje pojawienie się ciemnych plam na ostrzu. 

Nie tylko woda, ale także wilgotne powietrze szkodzi brzytwie do golenia, dlatego nie zaleca się przechowywania jej w łazience. W tym celu najlepiej znaleźć miejsce o minimalnej wilgotności powietrza, które często jest wietrzone. Niewątpliwie przechowywanie ostrego przedmiotu na przykład w salonie lub sypialni jest niebezpieczne. Na naszej stronie można dodatkowo zakupić stylowe etui. Takie akcesorium zagwarantuje bezpieczeństwo Wam, a także Waszej rodzinie - dzięki etui nikt nie skaleczy się przypadkowo ostrzem. 

Ostrzenie i polerowanie

Nie mniej ważnym od prawidłowego przechowywania i eksploatacji jest polerowanie i ostrzenie ostrza. Nie wszyscy mężczyźni rozumieją różnicę między tymi dwoma procesami. 

Polerowanie to proces szlifowania ostrza brzytwy. W tym celu wykorzystuje się pas lub wiosełko. Istnieją dwa rodzaje pasów do polerowania: wiszące i napinane, które wymagają specjalnej ramy. Aby uzyskać najlepszy efekt zaleca się użycie szerokiego pasa, umożliwiającego gładzenie całego ostrza brzytwy. Pas powinien być mocno napięty, aby zapewnić jak najlepszy kontakt z ostrzem. W naszym sklepie można wybrać pas, który będzie idealny do polerowania właśnie Twojej brzytwy! W tym celu zalecamy odwiedzenie strony kategorii Do brzytew i maszynek.

Możliwe jest ostrzenie ostrza również w domu, używając do tego zwykłego kamienia do ostrzenia noży lub papieru ściernego. Co prawda proces ten wymaga jednak zdobycia pewnych umiejętności i może być zbyt skomplikowany dla początkującego. W takim przypadku lepiej skorzystać z usług fachowca. Powierzchnia ostrzenia, jak w przypadku polerowania, nie powinna być węższa niż długość ostrza. 

Topowe niebezpieczne brzytwy w Barbercompany.pl

Na naszej stronie można znaleźć warianty budżetowe tradycyjnych brzytew oraz brzytew na wymiennie ostrza, które idealnie nadają się do tradycyjnego golenia na mokro dla początkujących. Posiadamy też bardziej luksusowe modele. Koszt brzytwy do golenia zależy przede wszystkim od materiału rączki, ale jakość każdej z propozycji jest doskonała! Parametry, takie jak na przykład szerokość lub wklęsłość, wpływają bardziej na proces przyzwyczajania się do brzytwy - są kwestią indywidualną. 

Topowe modele brzytwy do golenia mają na stronie znaczek „Premium”. Wśród szawetek są to arcydzieła od Japończyków Feather: Artist Club SS i Artist Club SS Japanese. Obie brzytwy są przeznaczone do profesjonalnego użytku i zapewniają doskonałe golenie. Różnica między nimi polega na tym, że Artist Club SS Japanese jest wykonana w klasycznej azjatyckiej formie - nie jest składana jak scyzoryk. Obie brzytwy są dostępne w kolorach: czerwonym, zielonym i czarnym.

Brzytwy tradycyjne klasy Premium są przedstawione na naszej stronie przez produkcję światowej sławy marki The Bluebeards Revenge. Zalecamy zwrócić uwagę na następujące brzytwy:

 • The Bluebeards Revenge Sabre. To najdroższa brzytwa Brytyjczyków. Jej rączka wykonana jest z polerowanego rogu krowy, a ostrze - ze stali węglowej. Sabre to miecz, klasyczna broń z IX wieku, która była bardzo rozpowszechniona na terenach naszego kraju.
 • Gladius od The Bluebeards Revenge. Rączka tej brzytwy jest wykonana z drzewa oliwnego, a ostrze ze stali nierdzewnej najwyższej jakości. Gladius to krótki miecz rzymskich legionistów. Jest więc oczywiste czego można się spodziewać po tym ostrzu. Tnie włosy, jakby było legionistą wrogów imperium! Czy warto przypomnieć, że starożytny Rzym był jednym z największych imperiów na świecie? Jakość tej brzytwy potwierdza certyfikat podpisany przez pierwszych ludzi firmy-producenta - Ralpha Osta i Davida Gildrew.

Co jeszcze przyda się do maksymalnie komfortowego golenia?

Przy zakupie brzytwy prostej warto zwrócić też uwagę na produkty potrzebne do jej prawidłowego użytkowania, na przykład:

 • Pas do ostrzenia i polerowania ostrza brzytwy stworzony z naturalnej skóry. Dzięki temu akcesorium łatwo jest utrzymywać krawędź tnącą ostrza w odpowiednim stanie. Rozróżnia się wiszące pasy, a także napinane. Jeszcze jednym rodzajem pasa jest wiosełko lub francuski pas. Jest to idealna opcja dla początkujących, ponieważ znacznie ułatwia proces polerowania, a do jego wykorzystania nie są potrzebne specjalne umiejętności.
 • Pasta ścierna jest także niezbędna do pielęgnacji brzytwy prostej. Pasta jest przeznaczona do szlifowania drobnych zarysowań i mikrouszkodzeń. Pomoże zachować idealny wygląd brzytwy nawet przez wiele lat użytkowania.
 • Balsam do konserwacji skóry pasa. Ponieważ brzytwa wymaga ciągłego ostrzenia i polerowania pasem, to również sam pas wymaga pielęgnacji. Balsam do pasa przywraca elastyczność i zapewnia brzytwie idealny wygląd.
 • Żyletki wymienne, które w celu wyposażenia brzytwy typu shavette są specjalnie produkowane w postaci połówek.
 • Pojemnik na żyletki jest specjalnym pojemnikiem, dzięki któremu nie trzeba się martwić o ich uszkodzenie lub ewentualne przypadkowe skaleczenia.
 • Etui i futerały zapewniające bezpieczne transportowanie i przechowywanie brzytwy w domu. Zapobiegają uszkodzeniu ostrza brzytwy, uchwytu szawetki lub kosztownej eleganckiej rączki. Dla brzytew prostych produkowane są specjalne futerały, które umożliwiają „oddychanie” ostrza. W przeciwnym razie, jego utlenianie może doprowadzić do pogorszenia stanu ostrza. 
 • Stojaki z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które utrzymają narzędzie we właściwej pozycji i zapewnią szybsze wyschnięcie. Harmonijnie pasują do niemal każdego wnętrza.
 • Mydło do golenia - niezastąpiony środek kosmetyczny, który sprawi, że proces golenia będzie łatwy i bezbolesny. 
 • Pędzel do golenia - ułatwia wyrabianie piany przed nałożeniem na twarz.
 • Miseczka do wyrabiania piany (mała lub duża) - specjalny pojemnik, w którym mydło pieni się łatwiej i szybciej.

Wszystkie wymienione rzeczy oferuje nasz sklep online - Barbercompany.pl. Dla każdej grupy produktów stworzona została osobna strona ze szczegółowym opisem asortymentu.

Gdzie kupić brzytwy do golenia?

Nasz sklep sprzedaje brzytwy do golenia online z dostawą do wszystkich miast Polski. Niezależnie od tego czy mieszkasz w dużym mieście (takim jak np. Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Lublin, Katowice, Rzeszów, Białystok, Opole, Katowice, Toruń, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Gdynia i Radom) czy w mniejszej miejscowości, brzytwy do golenia wysyłamy pod każdy wskazany adres. Wysyłamy też paczki zagraniczne. 

Dla Twojej wygody przygotowaliśmy różne formy dostawy:

 • darmowa dostawa,
 • dostawa ekspresowa,
 • Paczkomaty 24/7 Inpost, 
 • odbiór osobisty,
 • dostawa za granicę.

Wybierz markowe brzytwy w sklepie Barbercompany.pl, przekonaj się, jaka jest prawdziwa jakość golenia w rozsądnej cenie.