Jak wybrać balsam po goleniu?

Balsam po goleniu - jaki wybrać? O skórę twarzy należy dbać w szczególny sposób, ponieważ ma ona bezpośredni kontakt z zimowym powietrzem, niskimi temperaturami czy promieniami słonecznymi. Co więcej mężczyźni regularnie się golący, stale ją podrażniają.

Jednak dzięki dobraniu odpowiednich kosmetyków po goleniu, uda się skutecznie nawilżyć skórę. Regularnie używany balsam po goleniu okaże się efektywną metodą regeneracyjną. Produkt ten zapewni wysoki poziom nawilżenia i ukojenia, a co więcej zminimalizuje uczucie napięcia, podrażnienia i suchość skóry. Łagodzącego balsamu po goleniu mogą używać również mężczyźni o wrażliwej skórze..

Rada №1

Wybieraj naturalne balsamy

Najzdrowsze dla skóry są balsamy z dodatkiem wyciągów roślinnych. Ekstrakty roślin i ziół działają skutecznie przeciwbakteryjnie i antyseptycznie a jednocześnie są łagodne dla skóry twarzy. Regularne stosowanie balsamów po goleniu zwiększa elastyczność i gładkość skóry, skóra prawidłowo nawilżona jest mniej podatna na procesy starzenia i powstawania pierwszych zmarszczek.

Jednak musisz pamiętać, ze wyciągi z orzecha, warzyw, roślinne mogą wywołać alergię..

Zwróć uwagę na kosmetyki po goleniu, które zawierają masło shea,  a również na balsamy, które zawierają oleje z awokado, kokosu, pestek winogron, olej jojoba.


Rada Nr 2

Wybieraj balsam na podstawie rodzaju swojej skóry:


 • NORMALNA I TŁUSTA SKÓRA

Aby korzystanie z balsamu było maksymalnie przydatne, musisz nauczyć się, jak prawidłowo wybrać produkt. W takim przypadku należy skoncentrować się na rodzaju skóry i własnych potrzebach. Do skóry normalnej pasuje praktycznie każdy balsam.Dla skóry tłustej i problematycznej lepiej wybrać balsam z dodatkami antyseptycznymi. W niektórych przypadkach odpowiednie będą również produkty zawierające alkohol. Takie produkty usuwają tłusty połysk, normalizują funkcjonowanie gruczołów łojowych, zapobiegają pojawianiu się elementów zapalnych.Zwróć uwagę na balsamy po goleniu angielskich marek. Na szczególną uwagę zasługują: balsamy Truefitt&Hill и  balsamy Proraso.

Dobre warianty:


 • SKÓRA SUCHA

. Dla suchej skóry twarzy oleisty balsam z dodatkami odżywczymi i nawilżającymi jest doskonały. Dobry środek kosmetyczny zapewni przyzwoicie wyglądającą skórę.

W wypaku suchej skóry lepiej używac kremu po goleniu.  krem po goleniu «Taylor of Old Bond Street».

Odpowiednie warianty:


 • SKÓRA WRAŻLIWA

W przypadku wrażliwej skóry twarzy należy wybrać odpowiedni balsam. Pomoże usunąć podrażnienie po goleniu, łagodzi skórę. Z reguły takie produkty są hipoalergiczne. Dla skóry tłustej i problematycznej lepiej wybrać balsam z dodatkami antyseptycznymi. W niektórych przypadkach odpowiednie będą również produkty zawierające alkohol. Takie produkty usuwają tłusty połysk, normalizują funkcjonowanie gruczołów łojowych, zapobiegają pojawianiu się elementów zapalnych.… Najlepiej wybrać nawilżający balsam po goleniu, ., przywraca odpwiedni pH skóry. Polecamy balsam po goleniu marki «Truefitt & Hill».Idealnie pasują do cery wrażliwej.

Odpowiednie warianty:


Rada №3

Czytaj skład!

Czytanie składów stało się ostatnio nowym trendem. INCI to skrót od International Nomenclature of Cosmetic Ingredients, czyli Międzynarodowego nazewnictwa składników kosmetyków, które obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Komponenty produktu umieszczone są w określonej kolejności – od składnika, którego jest najwięcej po ten, którego jest najmniej. Nazwy roślin podawane są po łacinie, zaś nazwy związków chemicznych po angielsku. :

 • aloes (aloe vera),
 • rumianek (chamomile),
 • olejek z drzewa herbacianego (tea tree oil),
 • nagietek (calendula),
 • oczar (witch hazel),
 • lawenda (lavender),
 • olej jojoba (jojoba oil),
 • wyciąg z pestek grejpfruta (grapefruit seed extract),
 • olejek różany (rose oil distillate),
 • itaminy (А, Е).


Otóż, jak wybrać odpowiedni kosmetyk po goleniu:

 1. Określamy rodzaj skóry;
 2. Jeśli masz normalną, wrażliwą lub tłustą skórę, śmiało kupuj balsam;
 3. Czytamy skład;
 4. Dobieramy to, co najbardziej się podoba;
 5. Kupujemy i czerpiemy zadowolenie.


Jeśli masz pytanie, zadaj je w komentarzu. Na pewno udzielimy odpowiedzi na każde pytanie!

Dodać opinię

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Pola zaznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia